Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a Budapest...

Mi a véleményetek a Budapest bank hitelkártyáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Férjem igényelt hitelkártyát.

Azt mondták megszorulás esetén jól jön, majd vissza rakjuk rá és kész. Csak akkor kamatol ha pénzt veszünk le róla. Vásárlással semmi kamat, vissza tesszük rá az adott összeget, amit levásároltunk. Mit gondoltok, nem becsapós?


2018. nov. 23. 14:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
63%

De igen, becsapós.


Hitelkártyáról pénzt felvenni kb öngyilkosság, mert azonnal kb 30-40%-os éves kamattal pörög.


Hitelkártyáról valóban ingyenes a vásárlás, de ha a nem teszitek rá vissza fordulónapig a teljes költött összeget akkor a teljes költés 30-40%-os kamattal pörög. (vagyis ha 100.000Ft-ot költöttetek és 99.999Ft-ot törlesztettetek vissza, akkor a 100.000Ft után kell a kamatokat megfizessétek, nem pedig 1Ft után)


Hitelkártyát csak és kizárólag annak szabad tartania, aki SOHA nem szorul meg és mindig vissza tudja törleszteni a költéseit. Ebben az esetben egy minimális hasznot lehet elérni rajta. (általában max 36000Ft/év, de akkor brutál sokat kell költeni róla minden hónapban)


Ha szerinted ezek után egy hitelkártya jó ötlet akkor kérem keresse fel kezelőorvosát, gyógyszerészét.


Egyébként nem becsapós. Abban a szerződésben amit aláír a férjed minden benne van feketén-fehéren. Persze bazi nagyon koppanni lehet vele, csak az nem a bank hanem az ügyfél hibája.

2018. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1-es nagyon jól leírta a lényeget.

Lehet okosan használni a hitelkártyát, de csak annak ajánlott, aki nem felejt el dátumokat, be tudja osztani a pénzét, fegyelmezett pénzügyileg.

Ha annyit költötök, amennyit visza tudtok tenni a fordulópontra, akkor nem gond - ha megszorultok és mondjuk fizetésig még elköltötök belőle élelmiszerre mondjuk 10 ezer ft-ot, az sem gond, mert elhyanyagolható a kamata. De ha a következő fizetésnél nem tudjátok visszatenni, csak inkább még vesztek belőle ezt-azt, mert úgyis van hitelünk - na az már gond!! Így lehet elúszni vele.


A legnagyobb gond meg az, ha készpénzben veszitek fel - az szinte felér az "öngyilkossággal", mert az piszok sokba tud kerülni.


Szóval, ha okosan használjátok, nem gond, ha nem tudtok ellenállni a csábításnak és nyakra-főre költekeztek, akkor gond.

2018. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

"majd vissza rakjuk rá és kész. "


Ja... Csak utána majd egy kicsit többször lesz megszorulás a 40% THM-mel.


"Vásárlással semmi kamat, vissza tesszük rá az adott összeget, amit levásároltunk."


Csak egyszer késs el, vagy csak egyszer ne annyi fizetés érkezzen, mint amire számítasz (mint amit előre elköltesz). Aztán lásd THM.


"Mit gondoltok, nem becsapós?"


Semmi becsapás nincs benne. A banknak az az üzlet benne, hogy hibázol, és "megszorulsz". Onnantól a piaci kamatnak akár az 5-6-szorosát is kifizeted majd, mert tök könnyű használni, és "jól jön", meg kéznél is van...

2018. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Tegnap kiprobaltunk elkoltottunk belole 10 ezer forintot ( nem azert mert nem volt költő pénzünk)

Férjem azt mondta egy hónap van a vissza fizezésre. Ugyanannyit ha visszateszünk rá, nem lehet gond ugye? Férjem nyugtatgat, hogy nem lesz semmi, meg egyébként sem fogunk költeni belőle, csak ha nagyon szükséges, de akkor sem 20 ezer forintokat.

2018. nov. 23. 18:52
 5/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%

Mondjuk ha már egyszer kaptok egy ilyet, akkor nem ártott volna végighallgatnia figyelmesen a tájékoztatót. Ha ez nem megy, nem való a hitelkártya.


" Férjem nyugtatgat, hogy nem lesz semmi, meg egyébként sem fogunk költeni belőle, csak ha nagyon szükséges, de akkor sem 20 ezer forintokat."


Erre meg tökre fölösleges a hitelkártya. Így még az éves kártyadíj sem fog vele megtérülni. Lehet okosan használni egy hitelkártyát, és évente párezer forintot keresni vele, de a ti felhasználásotok az nagyon nem az lesz. Az én javaslatom az, hogy minél előbb szüntessétek meg, mert nagyot fogtok bukni vele.

2018. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

No, akkor elmondom, hogy lehet okosan használni a hitelkártyát: van mondjuk havi 120 ezer fizetésed és havonta elköltesz 50 ezer ft-ot stabilan, minden hónapban kajára. Fizetés mondjuk 10.-én, fordulónap, amíg rá kell tölteni a levásárolt pénzt, legyen 15.-e.


Elkezdesz vásárolni a hitelkártyával, elköltesz róla fizetéstől fizetésig mondjuk 48 ezer ft-ot. Megjön 10-én a fizetés, Te 15.éig átutalsz a számládról a hitelkártyára 48 ezer ft-ot - így 0-ára jössz ki, nem kell semmit pluszban fizetni, csak az éves kártyadíjat.

De! ha elfelejted, hogy 15-éig vissza kell tölteni vagy annyiért vásárolsz, mint amennyit nem tudsz feltölteni, akkor bizony megy a kamatfelszámolás és megy az adósságspirál.


Szóval, ha csak annyit költesz, amennyit egyébként is költenétek kajára és időben visszafizeted, nincs gond.

2018. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A hitelkártya alapvetően két dologra jó. Egyik ha valaki sokat utazik, kicsit bérel akkor jó ha annak a terhére zárolják az összegeket és nem a likvid pénzből. A másik előny ha van hozzá visszatérítés. Nekem pl. Wizzair hitelkártyám van, ami jelent kb. évi 200-300e Ft anyagi előnyt.


Ha valakinek a pénz miatt kell a hitelkártya, akkor az nagyon rossz megoldás. Arra inkább a folyószámla hitelkeret a jobb ahogy fent is írta valaki.

2018. nov. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

azt hiszem az előttem válaszolók leírtak mindent - okos használat mellett a bankkártyával nem lehet gond.


talán még segít, én úgy szoktam tekinteni a kártyás költéseimre, hogy kölcsönvettem sajár magamtól egy időre, mégpedig a következő fizetésig. megígérem magamnak, hogy pár hét múlva visszaadom. csak jól végiggondolom, hogy képes vagyok-e betartani az ígéretemet. mert a fizetésemből először a kölcsönt fizetem vissza, ezzel a részével a fizunak már az adott hónapban nem is számolok.

2018. nov. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 evenslol ***** válasza:

Helló!

Én bankárként dolgozom és lehet utálni, de sajnos azt kell mondjam nagyon nagy butaságokat írtok. Kezdjük az elején. Hitelkártyáról pénzt felvenni csakis a legvégső esettben szabad. Ezt mindig elmondjuk az ügyfelek számára, hogy nem erre való. Az első válaszoló pedig, hogy miből gondolta a 30-40% kamatot a teljes levásárolt összegre fogalmam sincs. Mindig csak a fent maradó összegre kerül kamat. Ha 100-ért vásárolsz és 90-et fizetsz vissza akkor 10-re kerül kamat. Az pedig a konstrukciótól függően pár százalék. Mivel másik banknál dolgozom BP-t nem tudom mennyi, de a mi kártyánk esetében 3%. Az évi 36.000 korlátozás pedig megint csak nem mindegyik kártyára igaz. Mint ahogy a kötelező költési limit sem. Példaként a zöldeknél (direkt nem írok bank nevet) létezik ez a korlát. A kékeknél is van, de 96.000 a felső limit. Másik konstrukcióban pedig egyáltalán nincs. A hitelkártya egy jó dolog csak sajnos Magyarországon mindenki fél tőle mint a tűztől. Valóban nem mindenkivel való termék, de nem is mindenki kaphatja meg. Nagyon sok embert elutasítanak a bankok akik igényelni szeretnék ugyanis ez nem szükség, hanem presztízs termék. De hogy a kérdésre is válaszoljak. Ha csak megszorulás esetére van tartva a kártya alapvetően az sem baj. Ilyen célnak is jó bár nem feltétlen ez a fő feladata a kártyának. Viszont egy jó tipp, hogy ha tudjátok előre, hogy nagyobb vásárlásra van szükségetek vele amit nem fogtok tudni a kamatmentes időszakban visszafizetni. Előtte vegyétek fel a kapcsolatot a telebankkal. Ott ezt jelzitek és kértek könnyített törlesztést. Ebben az esetben az az összeg fog egy kedvező kamattal menni. Kisebbel mint egy személyi kölcsön. A fent maradó hitelkeretet pedig ugyan úgy tudjátok használni.

2018. nov. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Attól tartok neked komoly szövegértési problémáid vannak... 😀
2018. nov. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!