Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha már van Maestro kártyám...

Alice1212 kérdése:

Ha már van Maestro kártyám akkor hogyan igényelhetek Mastercard dombornyomott kártyát?

Figyelt kérdés

Az Erste bank telebankot hivtam de nem vették fel a telefont...

netbankon is próbálkoztam ott se sikerült..



2018. nov. 30. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Személyesen kell igényelned a bankban. Ha telefonon tennéd, ha interneten tennéd, az akkor is csak az első lépés lenne, mert mindenképpen személyesen íratják alá veled az igénylést.

És ezt a dombornyomott dolgot felejtsd el, mert az már rég nem kell az internetes vásárláshoz.

2018. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De kérik pl repülőjegy vásárlásnál :(

és külföldön is jobban elfogadják ha jól tudom.

2018. nov. 30. 16:46
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, elfogadottabb. Menj be egy bankfiókba.
2018. nov. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

bemegyek..megse kérdezték milyen tipusú kártyát kérek csak úgy küldték ezt a maestro sz@rt...


remélem nincs extra feltétele hogy megcsinálják...

2018. nov. 30. 17:14
 5/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
A Maestro-ra visszakapod az éves kártyadíjat (ha volt egyáltalán), a Mastercardra meg kifizeted a drágább éves kártyadíjat (ha van). Ha dombornyomottat kérsz, akkor meg a még magasabb éves kártyadíjat fizeted ki (és kb biztos, hogy van), viszont repülőjegyhez is elég a nem dombornyomott Mastercard.
2018. nov. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

elég a sima mastercard külföldön feltudok venni pénzt európán kivül?

volt éves dija..visszakapom ?hogyhogy akkor megszüntetik ezt a maestrot?

Kb mennnyi az sok éves dij??

2018. nov. 30. 22:01
 7/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

"elég a sima mastercard külföldön feltudok venni pénzt európán kivül?"


Ahol dombornyomott Mastercarddal tudsz pénzt felvenni, ott simával is. Ahol dombornyomott Mastercarddal tudsz fizetni, ott a simával is. Ma már kb semmilyen különbség nincs a dombornyomott és a sima között. Maximum az, hogy azt mondhatod, hogy dombornyomott kártyád van. Az elfogadásban is többet számít a kibocsátó (Mastercard, Visa, Maesto, AmEx, Dinersclub, stb), abban inkább lehet különbség. Ma már a világon kb mindenhol elfogadják a Visát és a Mastercardot, régebben voltak különbségek. Az számíthat, hogy betéti (debit) vagy hitelkártya (credit). Ezt is csak azért, mert hitelkártyánál a bank pénzét használod, azt pl könnyebb az autókölcsönzőnek behajtani a banktól, mint tőled, aztán majd a bank behajtja tőled :)


"volt éves dija..visszakapom ?hogyhogy akkor megszüntetik ezt a maestrot?"


Igen, visszakapod, igen megszüntetik. Mivel egy teljesen más kártyát kapsz. Az éves díjat időarányosan kapod vissza. Azaz ha pl fél éve volt éves díj, akkor kb a felét. Ha egy éve, akkor kb semmit. Ha pár hete, akkor szinte mindet.


"Kb mennnyi az sok éves dij??"


Ez bankonként abszolút különbözik. Általában kb 2-5000 a sima Mastercard, és 5-20000 a dombornyomott. A pontos összegért lásd a bank khirdetménye, vagy kérdezd meg az ügyfélszolgáltaton.

2018. dec. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Alig drágább a dombornyomott. Megéri.

Én már láttam olyat ahol valakinek a Visa Electron kártyáját nem fogadták el. Tehát még csak nem is Maestro.

Amellett hogy probléma, rettenetesen kínos is.



A netbankban most is tudsz igényelni. Bankkártya menüpont.


Postán megküldik, alig több mint egy hét alatt. Nem kell aláírni netbankos igénylés esetén papír alapú szerződést.


Miután megkaptad az újat, a régit személyesen a fiókban szüntesd meg. Éves díj időarányos része visszajár, igen.

2018. dec. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként ha kifejezetten külföli használat a cél, akkor sokkan jobban megéri egy TransferWise kártya, ami dombornyomott, éves díja nincs és használni is sokkal olcsóbb, mint a hazai bankkártyákat.
2018. dec. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az utazási iroda vagyis ahol repjegyet szeretnék venni azt irta hogy "Rendszerünk csak magyar kiállítású, forint alapú dombornyomott Visa vagy MasterCard bankkártyákat fogad el.

Tud valaki olyan foglalási oldalt ahol nem kérnek olyat?


Hát nemtudom meddig leszek kint de sokáig tervezem..

azt az utolsót hol tudom igényelni?vagy most nem szeretnék nagyon bankot váltani.viszont húszezret nem szeretnék egy kártyáért fizetni..:S


gondolom nekik az a céljuk minél többet akasszanak le rólam ,de azért megkérdezem a bankba is..


hát nemtudom mindenképp Mastercard kell de a dombornyomott vagy sem most tényleg elbizonytalanodtam.

2018. dec. 1. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!