Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Provident kamat számítás...

Provident kamat számítás hogyan történik?

Figyelt kérdés

Eszem ágába sincs ilyen személyi kölcsönt felvenni, szimplán a TV spotok alapján érdekelne, hogy mégis hogyan jön ki az, hogy 150.000 forintra 3900 forint kamatot kérnek ÖSSZESEN a 15 hetes futamidőnél :D Közgazdász végzettségű vagyok, de még így se tudom felfogni, ami az ami az ú.n. kondíciós táblában szerepel a Provident oldalán.


Az én olvasatomban, ha 15 hetes a futamidő és a THM 18,2% évesen, akkor megnézném a teljes futamidőre eső THM-et, és így számítanám ki a hitel teljes díját a futamidőre. Persze az a legcélszerűbb, ha minél rövidebb a futamidő, így inkább tőkét törlesztem, és kevesebb kamatot. De a futamidőt nem igen lehet módosítgatni, 15 hét és kész. Egyébként megjegyzem a BLACK FRIDAY nevű termékről van szó.

A kondíciós táblázat alapján:

Ügyleti kamat: "A Kölcsön folyósításának napjától kezdődően minden napra, a mindenkor fennálló tőketartozásra

vonatkozóan a Kölcsönszerződésben feltüntetett éves kamatláb alapulvételével számított összeg

365-öd része. A kamatláb mértékét a Kölcsönszerződés tartalmazza és annak mértéke a Futamidő

alatt nem változik." - 16,82%


THM: "Az a belső megtérülési ráta, amely mellett az Ügyfél által teljesítendő kötelezettségek jelenértéke

(törlesztés és díjak) éves százalékban kifejezve megegyezik a Provident által folyósított

Kölcsönösszeggel. A THM számítására a 83/2010. (III.25.) számú Korm. rendelet az irányadó és

a THM számításánál fi gyelembe kell venni az Ügyfél által a Kölcsönszerződés kapcsán fi zetendő

összes díjat (az Ügyleti Kamatot). Azon egyéb, a Provident által nyújtott szolgáltatások díját,

amelyek igénybevétele az Ügyfél döntésétől függ, a THM nem tartalmazza." 18,2%

Az egyéb költségektől, amik fel vannak tüntetve, tekintsünk most el.


Nos, hogy is van ez?



2018. dec. 18. 14:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért, csak annyiszor átfogalmaztam, huh :D
2018. dec. 18. 14:21
 2/15 anonim ***** válasza:
Ezt én sem nagyon értem. Akárhogy számolok, az éves 18,2%-os kamat 15 hétre vetítve nekem 7.875Ft.
2018. dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nekem is ennyi jött ki. De hogy a tőke is elfogyjon a 15 hét alatt, a törlesztő se annyi, mint amennyit mondanak.
2018. dec. 18. 16:20
 4/15 anonim ***** válasza:

"Ezt én sem nagyon értem. Akárhogy számolok, az éves 18,2%-os kamat 15 hétre vetítve nekem 7.875Ft."


Ez csak akkor lenne így, ha megkapod a pénzt és utána 15 hétig nem fizetsz semmit. Ekkor 15 hét után valóban kb 7800 a felgyűlt kamat.

De a valóságban kapod a pénzt és egy hét múlva már törleszteni kell, aztán hétről hétre mindig. Így kb felé akkora összeg jön ki kamatra, szóval teljesen valós az a 3900.

2018. dec. 19. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

A kölcsönszerződésben rögzíteni kell a teljes összeget és az éves THM-et. Ha a futamidő rövidebb, mint 1 év, akkor arányosítani kell. Az összeget egyben kapod meg, egyszeri folyósítással (ez nem rulírozó).

Ha a THM 18,2%/év tehát 150.000 x 0,182 /52 hét, akkor (27.300 / 52) x 15 = 7.875

Szerintem itt irreleváns, hogy mikor kezdesz törleszteni, sőt, ha később kezdenéd, akkor még több hónappal kellene szorozni, tehát nem kevesebbnek, hanem többnek kellene kijönnie.

2018. dec. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Aki 15 hét alatt visszafizet(ne) 150 000 ft-ot, annak nincs rá szüksége!

:-)

2018. dec. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#5: inkább hidd el, hogy jól számoltak, ha ennyire nem megy a matek :)


Egyáltalán nem mindegy, hogy 15 hétig tied a pénz és utána kell fizetni az egészet kamatostul vagy csak egy hétig a tiéd mert utána hetente fizetni kell. Ez esetben durván fele annyi lesz az összes kamat.

2018. dec. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
6/7: a kérdés szempontjából a válaszod felesleges, ezért lepontoztam.
2018. dec. 19. 22:01
 9/15 A kérdező kommentje:

7/8:

Csak éppen az éves kamat tekintetében, a kalkuláció csak úgy helytálló, ahogy leírta. Máskülönben vezesd már a kérdésfelvetésben megjelöltek alapján az egészet úgy, hogy pontos számokat kapjunk.

A Black Friday kölcsönről van szó, keress rá.

2018. dec. 19. 22:06
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát nem! Az éves kamatot napi szintre kell leosztani. 150 ezerre csak 1 hétig fizeted a kamatot. Utána 2. héten már csökken a tartozás, így a rá jutó kamat is kevesebb. Utolsó héten alig van tartozás, így a kamat is csekély. Ha pontosan kiszamolod akkor kijön az a 3900.
2018. dec. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!