Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerencsejatek fuggoseg miatt...

Szerencsejatek fuggoseg miatt adossagot halmoztam fel Angliaban. Mire szamithatok ha haza koltoztem Magyarorszagra?

Figyelt kérdés
Hello sajnos elegge elmerultem a kaszinozasban Angliaban es emiatt sikerult felhalmoznom 4-5 ezer fontos adossagot ebbe van overdraft hitelkartya tartozas es kifizetetlen szamla is. A munkahelyem elvesztettem ekkor mas valasztasom nem volt haza kellett koltoznom. Jelenleg 6 honapja vagyok itthon es mar egyaltalan nem jatszom semmilyen szerencsejatekot de minimalberes munkam miatt semmi penzem nem marad honap vegere amibol fizethetnem az adossagomat. Mire szamithatok, be tudjak/fogjak hajtani rajtam az adossagot? Elore is koszonom a segitseget.

2018. dec. 19. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Igen, befogják hajtani rajtad, mert megtalálnak.. Minden adatod megvan nekik.. szóval készülj fel, hogy fizetned kell majd.
2018. dec. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs semmi a nevemen a fizetesbol is vonhatjak? Ha igen mekkora osszget? Azt nem tudod veleltlenul, hogy korulbelul mennyi ido mire megtalalnak? Mert mar eltelt fel ev es meg egy email-t sem kaptam, hogy fizetnem kellene. Gondolom levelet kuldtek ki a kinti cimemre de azt ugye mar nem kapom meg. Az igaz, hogy 5 ev utan elevul az adossag?
2018. dec. 19. 22:19
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Angliában élek. 11 éve ugyanazt a lakást bérlem. 5 éven keresztül jött mindig több bankból egy magyar srácnak felszólító levél (akit én sosem ismertem, sosem láttam, csak még előttem valamikor ő is abban a lakásban lakhatott amiben most én lakom. 5 éven át mindig visszaküldtem, hogy a címzett ismeretlen, de amikor a bíróságtól jött egy levél akkor megkerestem a srácot a facebookon keresztül.Kérésére a bírósági levelet felbontottam, szkeneltem neki. A lényeg, hogy megunták, hogy 5 éven át keresték, nem reagált, így bírósági végzéssel előbb kijönnek a lakáshoz, ellenőrizni, hogy miért nem vette át a leveleket (és tényleg jöttek 2 rendőri kísérettel) de felveszik a kapcsolatot a magyar hatóságokkal is. A srác akkor kapott a fejéhez amikor megírtam neki, hogy voltak a lakásnál. Azóta vonják a pénzt a minimálbéres fizetéséből. Most veri a fejét a falba, mert annak idején csak 3000 font hitelt vett fel, és lépett haza. De a legutolsó követelésnél több mint 10 ezer fontot követeltek.

Szerintem jobban jársz ha nem vársz évekig, hanem szépen elkezded visszafizetni. Angliában van olyan cég akik segítenek abban, hogy csődöt mondj, és az ő segítségükkel szép lassan rendezni tud a hiteleidet. ( ők vannak kapcsolatban a bankokkal, hitelezőkkel, és amit küldesz havi pénzt azt ők osztják szét. Ha már fizetsz valamit, nem fenyegetőzhetnek..

2018. dec. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget.
2018. dec. 19. 23:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen az lenne a legjobb ha felvennéd a kapcsolatot a cégekkel akiknek tartozol, és elmeseled mi a helyzet. Megmondod nekik hogy fizetni akarsz, de segítségre van szükséged ahhoz hogy a tartozást rendezd. Segíteni fognak.

Sokkal jobban jársz így, nem pedig ha vársz amíg bíróság, behajtócég, kamat, ilyen-olyan díj és barátai.

2018. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt szeretnék hogy valamit fizess. Nagyon flexibilisek ilyen téren lehet velük alkudozni hogy mennyit tudsz fizetni.
2018. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget. Felvettem veluk a kapcsolatot volt aki rendesebben allt a dolgokhoz es az £500 adossagomat elengedtek £200 elleneben. Volt akivel megallapodtam, hogy a minimumot fizetem cserebe nem kamatozik a tartozasom Volt aki viszont nem volt ilyen kedves veluk meg levelezek. 3-as ha csodot jelentenek annak lenne valamilyen kovetkezmenye itt Magyarorszagon? Marmint ha kesobb vennek egy kocsit vagy lakast, miutan rendeztem minden adossagomat.
2019. jan. 26. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!