Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan értesítenek államilag...

Hogyan értesítenek államilag támogatott befejezetlen tanulmány visszafizetéséről?

Figyelt kérdés
Otthagytam az egyetemet, és fizetnem kell,ez eddig rendben is van. DE!: külföldön élek,és többet költözte már,valószínűleg fogok is. Leveleket(hivatalos is) néha elég lassan jönnek, és félek, hogy amikor küldik(pár hónap múlva) esetleg költöznöm kell/nem érkezik meg. Küldenek e-mailt is,vagy hogyan működik? Szeretnék részletfizetést kérni rá(azért itt sem megy minden olyan jól,hogy könnyű legyen kifizetni), és elvileg egy hónapom van amiután megkaptam a levelet. Tapasztalatok?

2018. dec. 22. 23:39
 1/5 anonim válasza:
Felhívod a TO-t és elmondod a problémát, majd ők segítenek elintézni.
2018. dec. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,próbáltam,azt mondták, fogalmuk sincs. Úgy nagyjából az egészre,amikor kérdeztem egyáltalán hol lehet érdeklődni :)
2018. dec. 23. 02:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Ők kiküldik a fizetési határozatot a bejelentett lakcímedre és azt hogy megkapod vagy nem az már nem az ő gondjuk. Ha meg nem fizetsz, akkor behajtják rajtad, szintén a te problémád.
2018. dec. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó, azért azt tegyük hozzá, hogy az, hogy behajtják, az nem két perc. Azok az emberek, akiket a neten sivalkodni látsz, hogy jaj kilakoltattak a tartozásom miatt a r.ohadékok, azelőtt számtalan módon próbáltak vele kapcsolatot teremteni, előbb normál levélben kérték, aztán átadták behajtó cégnek, az meg végül végrehajtónak, csak lesz.arták.


Ez a procedúra több év is lehet.


Gyakorlati tanácsként, én a helyedben azt csinálnám, hogy miután már lefixálódott, hogy akkor hol is laksz tartósan, küldenék egy tértivevényes levelet akár külföldről az egyetem központi címére (csak oda - majd döntsék el ők házon belül, hogy ki az illetékes), amiben leírod, hogy sok volt a költözés, ha értesítettek azt nem kaptad meg, de természetesen eleget szeretnél tenni a követelésüknek, ezért írják meg, mennyi az annyi, milyen számlára kell teljesítened, illetve tájékoztassanak részletfizetés lehetőségeiről.


A lényeg, hogy nem telefon egy Mancikának a TO-n, csak írásban és tértivevényesen a központi címre. Erre válaszolniuk kell. Addig meg valószínűleg úgyse történik semmi, ha nem évek telnek el.

2018. dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm! Ezek szerint ez papíron megy mindenképp,semmi elektronikus értesítés. Még nincs itt az ideje, remélhetőleg megjön rendesen. Nem szeretek költözködni én se, de nem sok választásom van. Megnyugtattál, ha ez évek, előre parázok,hogy jaj tartozás, féltem hogy ez tényleg gyorsan megy. Ment a plusz :)
2018. dec. 23. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!