Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » PayPal pénz fogadást a küldő...

PayPal pénz fogadást a küldő vissza tudja hívni?

Figyelt kérdés

Nem sokára szeretnék eladni egy mmorpg accountot.

Elvileg ő fizet és én utána adom oda az accountot.

Elég sok pénzről van szó (kb 1 millió) és nem szeretném ha azután tudni stornozni az utalást miután én odaadtam az accot. egy barátom hasonló képpen járt bar a reszleteket nem tudom. szóval honnan lehetek biztos abban hogy a megerkezett pénz biztosan az enyém?



2018. dec. 29. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, de ha biztosra akarsz menni, kérd banki átutalással.
2018. dec. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

kaptam egy számlát az összegről viszont azt nme látom az egyenlegben meg sehol. ilyenkor mi van?

valami protectionnal kuldott penzt de csak egy számlát kaptam az egyenlegem 0

2018. dec. 29. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Vissza és csak 21 nap múlva kerül a számládra amúgy is
2018. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az van, hogy át akarnak verni.
2018. dec. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2 évvel ezelőtti tapasztalatok alapján:

Két féle utalási módszer van PayPal-nál. Egyik esetben az utaló fél valamilyen termékért fizet, "üzleti" utalás. Ilyenkor ha jól emlékszem 30-60 napig visszakérheti a pénzt mondván, hogy nem kapta meg a terméket, amiért fizetett. Nehéz bizonyítani utána, hogy te odaadtad neki, főleg ilyen digitális cuccoknál.

Másik utalási opció a "Family or Friends", ahol elvileg nem tudja visszakérni a pénzt (legalábbis nem könnyen) és a költségek is nagyon alacsonyak. Én amikor eladogadtam dolgokat, akkor az utóbbit kértem, illetve azt is, hogy üzenetbe írják bele, hogy miért küldik.

Ezt neked is ajánlom, hogy az utalás üzenetébe írja bele, hogy ez digitális "termékért" vagy akármiért utalta, illetve egy-két olyan infót, ami fontos, hogy utána tudjad bizonyítani, hogy megkapta az accountot.


Ilyen nagy összegnél szinte garantált, hogy megpróbálnak majd trükközni sajnos. Érdemes megnézi az illető múltját, nem friss felhasználó-e, hány pozitív értékelése van, van-e negatív, pozitív értékelések során mekkora volt a tranzakció értéke stb.

2018. dec. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Még a "friends and family"-t is vissza tudja kérni, ha nagyon akarja. Ha a kártyájával fizet a Paypal-on keresztül, utána simán beballaghat a bankjába és azt állíthatja, visszaéltek a kártyájával és kezdeményezhet egy chargeback eljárást. Ilyen esetben még ha te már el is utaltad az összeget, a Paypal az egyenlegedet mínuszba teheti és követelheti, hogy a tartozást fizesd meg.

Mivel az mmorpg account-ok adásvétele többnyire eleve illegális és elég nagy összegről is van szó, szinte biztosra vehető, hogy megpróbálnak átverni.

2018. dec. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem is ugy tűnik hogy átverés lett volna, aztán elkezdett fenyegetozni hogy ő ezt a penzt nem tudja vissza kapni, feljelent mindenhol mert ő 6 evet dolgozott a paypal nal es buisness accja van es tudni fogja ip met es jol meg fog szoptatni, stb. Sejtettem hogy ekkora összeggel nehéz lesz. Marad az apránként adom el cuccokat.
2018. dec. 30. 07:16
 8/8 anonim válasza:
Nagyon régi kérdés de engem is érdekelne. Ha az eladó nem tudja bizonyítani, hogy elküldte a terméket akkor fixen a vevő nyer? Akkor is ha a vevő se tudja bizonyítani hogy nem jött meg? És akkor is elvárja a paypal a bizonyítást ha például egy játek account a termék, mert hát azt elég nehéz bizonyítani, hogy megkapta a vevő.
2022. júl. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!