Ilyen esetben mitortenik?

Figyelt kérdés
Szoval ha valaki dolgozik van felre tett penze de a banktol felvesz x millio ft es kulfoldre utazik nem europa hanem azsia. Es tanulasra forditja aztva penzt es kesobb kezdi el fizetni akkor mitortenik? Foleg ha nincs semmilye magyarba.

2019. jan. 6. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha direkt így csinálja, akkor csalásért körözni fogják
2019. jan. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dehogy fogják körözni. :D

Butaságokat miért írsz, ha nem értesz hozzá?

Ha legálisan tartózkodik külföldön, akkor itthon egyszerűen csak végrehajtás indul ellene.

Először a bank küldözgeti a felszólítókat, majd mivel nem megy semmire, átadja az ügyet végrehajtásra. A végrehajtó tesz lépéseket, először ő is leveleket küld az ismert címre, később kimegy foglalni. Közben kideríti, van-e itthoni bankszámlája az embernek, azt inkasszálja.

Ha ezekkel nem jár sikerrel, akkor jegeli az ügyet. Évente ránéz, talál-e új infót, ha nem, akkor tovább vár.

Korábban 5 év után elévült a tartozás, ebben nem vagyok biztos, hogy most is így van-e.

Az összeg közben durván megnő, nem néhány ezerrel, hanem tényleg durván.


5 év alatt a delikvens majd hazajön, hiszen azt írta, hogy később fizetni akarja. Szóval hazajön, amikor is már folyik ellene a végrehajtás. Ha talál munkát, akkor alapból letiltással indul. Lakást, kocsit nem fog tudni venni, mert már viszi is a végrehajtó. Magyar bankszámlán elhelyezni pénzt szintén nem tud, mert a végrehajtó úgy inkasszálja, hogy 30 ezer ft marad rajta, akkor is, ha 2 milliót tett rá.


Banki tartozásért körözni... cuki felvetés. :D

NEm üzletszerű csalásról volt szó, hanem hogy kint tanul az illető néhány évig.


De nézzük a reális oldalát.

Nyilván nem jelzáloghitelről van szó, ami több millió, hiszen akkor lenne fedezet, amit el tudnak árverezni. De azt írta, hogy nincs semmiJe. Akkor több milliós hitelt sem kap.

Max személyi kölcsönről lehet szó, akkor meg miről beszélünk? 1 millió? Ki lehet bírni. Nem hiszem, hogy többet kapna, mert ha olyan jó fizetése lenne, amire többet adnak, akkor abból tudott volna félretenni. És nagyon-nagyon jó fizetés kell egy 2-3 milliós személyi kölcsönhöz, hiszen nincs más fedezet, csak az illető munkabére, a banknak meg nem célja, hogy egy szros kis szeélyi kölcsönt 20 év alatt lehessen letiltani egy minimálbérből. Ilyen összegű személiy kölcsönt csak több százezres nettóra adnak.

Szóval a kérdés nagyon elméleti, a kérdező max csak gondolkodik azon, hogy némi alaptőkével kiruccan Ázsiába, de én ezt nem javaslom banki hitelből finanszírozni. Nem is kapna annyit, amennyivel sokra menne, ami meg utána jön... hazajön, semmi vagyon, semmi ingatlan, letiltott fizetés, közben meg KHR-es lesz, és ha megtalálja élete szerelmét, még egy lakáshitelt sem fog kapni, hiába lesz meg az önerő.

2019. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2, ha eleve nem állt szándékában fizetni, ezért külföldre ment, akkor csalást követett el, ami még egyelőre bűncselekmény
2019. jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt sose bizonyítod be, hogy nem állt szándékában fizetni.

Azt írja, később visszafizetné, tehát nem csalási céllal veszi fel.

Nem több tízmillióról beszélünk.

Tanulni megy külföldre, nem a Kajmán-szigeteken bújkál a milliárdos áfa-csalási ügye után!


Túl sok filmet nézel, térj vissza a valóságba!

:D

2019. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazabol 2-3 millio ft rol lenne szo xd

Mivel halasztottam,egy evet igy visszamennek dolgozni masfel evig es arra vennek fel ee igy 3 evig kibirnam itt + utana kapnek allast is

2019. jan. 7. 04:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tiszta, hol bírnád ki?

Hol kapnál állást?


Mennyit kerestél/keresnél?

2-3 milliót szerintem nem fogsz kapni soha.

És a munkában eltöltött éved is kevés lesz.

Hiába írják azt mindenhol, hogy 3 hónapos munkaviszony kell, a gyakorlatban elhajtanak, és még csak meg sem indokolják.

Kevés.

Talán pár százezret kapnál, de abban sem vagyok biztos, eléggé megszigorították a hitelezést.

Én még a válság előtt, vagy inkább alatt vettem fel szemyéli hitelt is meg lakáshitelt is, hát ma már nem biztos, hogy megkapnám. Pedig 10 éve dolgozok ugyanott. A személyit biztos megkapnám, de szerintem abból sem kapnék 2-3 milliót.

2019. jan. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!