Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelnél mennyire éri meg...

Diákhitelnél mennyire éri meg előtörleszteni a havi törlesztőrészletek összegére nézve?

Figyelt kérdés

mindig a kötelező törlesztést fizettem csak, ami idénre 2-3-szorosára növekedett. ha előtörlesztek (havi rendszerességgel kis összeggel), akkor szerintetek az mit hoz a következő évi törlesztőrészletem magasságára nézve?


ad1: változatlanul magas lesz és nagyobb léptékben emelkedik, mert azt látják, hogy többet fizetek az előírtnál



ad2: mivel többet fizettem az előírtnál - ha csak x összeggel is -, ezért nem emelik nagyobb mértékben.



esetleg van rá esély, hogy 2020-ban kisebb legyen az összeg a 2019-esnél?



2019. jan. 10. 00:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így műkődödik, hogy látják mennyit fizetel és ahhoz képest alakítják, hogy na akkor most szívjon és dizessen többet vagy ha ilyen szorgalmas akkor csökkentjük. Az elején a felvett összeg alapján a minimálbér X százalékát fizeted kötelezően, vagyis ha emelik a minimálbért automatikusan növekszik a kötelező törlesztés. Ha a szabad felhasználásút fizeted vissza akkor ott van az is, hogy folyton jön rá a kamat és még egyik évben 100 ezer 5%-át fizeted a kamat miatt a kövi évben már lehet 110 ezer 5%-át kell fizetni. 3. évtől meg a fizudhoz alakítják a visszafizetést, ami pl elég nagy ugrást tud jelenteni a visszafizetésben.


Amúgy jobb magasabb részletben törleszteni, ha megteheted. Ha szabadfelhasználású a hiteled akkor a kamat miatt, mert a minimális visszafizetéssel inkább csak a folyamatosan rámenő kamatot fizeted és nem a felvett összeget, kötött esetén meg hamarabb letudod a visszafizetést. Mivel a minimálbér nem fog csökkeni meg jobb esetben a fizud se esik nagyon vissza nem fog változni 2020ra.

2019. jan. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta. Ha csak a kötelezőt fizeted és szabad felhasználású, akkor nem fog csökkenni a tartozás (persze ez a tartozás mértékétől, a kamat és a törlesztő arányától függ). Én pl nagy tartozással nyitottam annó, pályakezdés miatt minimumot fizettem és év végére nőtt az összeg. Mostmár sokkal többet tolok bele, fogy is szépen a tartozás. Van kalkulátor az oldalukon, nézd meg, hogy hogyan változik a kifutás adott összegekre. Minél hamarabb letudod, annál kevesebb kamatot fizetsz.
2019. jan. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Mivel most 2,3% a kamat, ami kb. az infláció mértéke, nem biztos, hogy annyira megéri gyorsabban visszafizetni, érdemesebb pl. állampapírba fektetni. Az alacsony kamat miatt az a veszély sem nagyon fenyeget, hogy nem csökken a tőkéd, ahhoz nagyon magas tartozásnak kellene lennie.
2019. jan. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező törlesztőrészlet nagysága a minimálbértől függ. Azért nőtt, mert a minimálbér is nőtt.

A diákhitel1-et érdemes előtörleszteni, hiszen akkor kevesebb kamatot kell majd fizetned, a diákhitel2-t viszont fölösleges, mert arra neked 0% a kamat.


Nekem pl. kötelező törlesztőrészletekkel 5 év múlva járna le. Ha akarnám, ki tudnám fizetni az egészet fél év alatt, de úgy vagyok vele, hogy minek?! Fizesse csak állambácsi a kamatokat, ha már volt olyan rendes, hogy a 2006 előtti féléveimet is elszámolta a 12 államiba...

2019. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

A 2017-es jövedelmedtől függ hogy mennyit kell havonta kötelezően fizetned 2019-ben. Ha nem volt jövedelmed akkor meg a tavalyi minimálbér 6%-át kell fizetned.


Az előtörlesztés nem változtat ezen az összegen. Mindig a korábbi évi jövedelmedtől/vagy a minimálbértől függ.


Mivel 2,2% jelenleg a kamat így előtörlesztés helyett állampapírba rakva az összeget amit előtörlesztenél jobban jársz mert az éves 3,485%-ot kamatozik kamatadó levonása után.

2019. jan. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!