Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet felvenni így hitelt...

Lehet felvenni így hitelt valamelyik banknál?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs önerőnk, viszont a párommal szeretnénk lakást venni, és feltennénk fedezetnek az én szüleim házát. Ugyanabban a faluban szeretnénk a házat is megvenni ahol az én szüleim laknak. Lehetséges így felvenni a hitelt? (Mármint hogy fedezetként a szűlői házat teszem fel.)
2010. jún. 29. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet így is,de nagyon gondold meg hogy mit csinálsz.A jelenlegi válságos helyzetben nincs biztos munkahely,hajléktalanok lehettek mindannyian.Szerintem várj egy kicsit addig,amíg nem menekülnek,hanem letelepednek a cégek és ha baj van,akkor is találsz másik munkát a jelenlegi helyett.
2010. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na akkor elkezdem mégegyszer. Nekem van munkám, csak nincs önerőnk, így arra gondoltunk hogy ezt így oldjuk meg. És ez jelzáloghitelként is fel lehet venni? Mármint úgy értem, hogy a szüleim házára vennénk fel jelzáloghitelt. Vagy ez így nem lehet?
2010. jún. 29. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehetne, de önerő nélkül nem fog menni, főleg a mostani szigorítások után nem. Jó a teória, be lehet terheltetni másik ingatlant, ha a banknak is megfelelő állapotú, de kell önerő is, az egészre nem fogtok hitelt kapni. ;-(
2010. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha írsz priviben, akkor szívesen leírom neked, hogy néz ki plusz ingatlanfedezettel egy lakásvásárlás önerő nélkül és milyen költségekre számíthatsz addig, amíg a tulajdonodba kerül az ingatlan.


Egy ingyenesen dolgozó hiteltanácsadó

2010. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
megírhatnád, hogy milyen értékű a megvásárolandó ingatlan és a pótingatlan, illetve mennyi az igazolható nettó jövedelmetek, akkor tudnánk bővebben is írni. De elméletileg megoldható úgy, ahogy írtad. a törvényben előírt 25% önerő lehet ingatlan fedezet is. (díjmentesen dolgozó hiteltanácsadó)
2010. jún. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a megvásorandó ingatlan 1 millió forint, a szüleim ingatlana olyan 3 millió forint körül van, a havi bérem 120.000 forint.
2010. jún. 29. 19:54
 7/7 anonim ***** válasza:
az ingatlan értéke kevés ahhoz, hogy bank mghitelezze, de a környéken lévő takarékszövetkezeteknél érdeklődj, mert ők talán meghitelezik. Előző választ is én írtam.
2010. júl. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!