Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit gondoltok, megéri diákhite...

Mit gondoltok, megéri diákhitelt felvenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon megköszönném a normális, segítő válaszokat,


Első félévemet húztam le eddig egyetemen - műszakis vagyok - de úgy érzem, eléggé melléfogtam.. De talán még időben ébredek rá erre. Nem azt tanulom, ami igazán érdekel, valamint egyáltalán nem így képzeltem el a képzést sem. Hosszas gondolkozás után arra jutottam, hogy csak saját magamat sanyargatnám, ha magamra "erőltetem" továbbra is ezt az egészet.


Sokkal inkább vagyok humán beállítottságú ember (sajnos vagy nem sajnos :D ) jóval erősebben teljesítek azon a téren.


Mindig is nagy vágyam volt a pszichológia, embereken szeretnék segíteni, szinte kiskorom óta én vagyok a lelki szemetes, akitől véleményt kértek és én mindig is élveztem, ha tudtam segíteni barátaimon(: úgy érzem nekem való a hivatás, mivel még érdekel is nagyon. A ponthatár azonban.. Nem valami alacsony :D Természetesen megpróbálnám megugrani, de ha nem jönne össze, felmerült bennem a diákhitel igénylése, majd mindent beleadnék, hogy átvehessenek esetleg államira. Nem tudom jó ötlet lenne-e hagynom, hogy csak emiatt ne azt csináljam ami igazán érdekel és mellé még piacképes diplomát is adhat.


Vélemények? Volt aki felvette, megbánta?

/Bocsánat ha hosszú lett, de emiatt fontos nekem ez az egész/



2019. jan. 23. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt nem írtad, hogy a műszakis egyetemen állami ösztöndíjas vagy-e, de úgy veszem ki a leírtakból, hogy igen. Nos, ilyen esetben az ösztöndíj szerződésben kikötik, hogy X időn belül meg kell szerezned a diplomát, különben visszafizettetik veled az ösztöndíjat a megkezdett félévekre. Erre vigyázz, mert ezzel eleve keletkezik egy csinos kis tartozásod.


Ami a pszichológia szakos diákhitelt illeti, nyilván ha máshogy nem megy, akkor ez a megoldás, de azzal semmiféleképpen ne kalkulálj, hogy átkerülsz államira. Intézménye válogatja, de nekem anno 2009-ben (kommunikáció szakon) volt olyan félévem, amikor MINDENBŐL ötösöm volt, több volt a kreditem az előírtnál, mégsem kerültem át. Van ellenpélda is, de ne erre építs, indulj ki abból, hogy valószínűleg milliós hiteled lesz mire befejezed.


Az egy másik kérdés, hogy egy sima pszichológia BA diplomával mit lehet kezdeni. Ha nem magánban csinálod (aminek a felépítéséhez megint csak sok pénz kell), akkor felkopik az állad, főleg ha mellette még a diákhiteledet is törleszteni kell. Ezen kívül a pszichoógia sokkal szárazabb és nehezebb szak annál, mint hogy beszélgetsz másokkal a lelki problémájukról. Soka biológia, anatómia..stb. Mi van ha ott is rájössz, hogy ez sem az igazi? Akkor ugyanott vagy mint most, csak egy rakat adóssággal a válladon.


Szóval... szerintem kétszer is gondold meg. Szép dolog ez a "hallgass a szívedre" mantra, de akkor sem kell fejest ugrani a bizonytalanba...

2019. jan. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pszichológia szakra semmiképpen nem vennék fel diákhitelt.

Indok: állami intézményekben rosszul fizet (közalkalmazott), szabadúszóként (vállalkozó) pedig meg kell, hogy ismerjenek, "be kell dolgoznod" magad a szakmába, ami nem kevés idő.

Van pszichológus ismerősöm, de Ő is kétfelé dolgozik (államiban is, meg magánosként)

2019. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Első válaszoló igen, államin vagyok most, de direkt ezért írtam hogy első félévemet húztam csak le. Az első félévet nem kell visszafizetni. Ezért is szorít most az idő, mert ha belekezdenék a következőbe is, az úgy annyi volt... Onnét biztos fizetni kell, ha otthagyom.


Nekem több ismerősöm tanul jelenleg diákhitellel, ebből 2 gazdaságis, egy pedig pszichós levelezőn.


Akkor úgy kérdem: szerintetek melyik az a szak amire megéri hitellel menni? (: kiváncsi volnék véleményre.

2019. jan. 24. 11:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Orvos, programozó, közgazdász, jog, stb.

Ezeknél könnyebben megtérül a felvett hitel.

2019. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Erre, hogy mi éri meg, így nem lehet válaszolni. Nyilván ez egyfajta befektetés, amitől jogosan várod, hogy minél hamarabb megtérüljön, de hiába írom azt, hogy az informatikus szak a menő, mert azzal lehet kezdőként is óriási pénzeket keresni, ha egyszer nincs hozzá affinitásod és nem is érdekel...

Ugyanez igaz a műszaki pályára is. Mérnökként elég jól lehet keresni, de ha nem érzel vonzódást a pálya iránt, akkor megértem, hogy fel akarsz hagyni a tanulással.

2019. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi előző!(: jöhetnek még nyugodtan ilyenek


Hm.. Tisztában vagyok a saját határaimmal, egy orvosit azért nem vállalnék be. Gazdaságin most mindenki azzal jön mekkora a túljelentkezés, telített a munkaerő. Jogi pályát még esetleg megfontolnám... Ha a mérnöki nem vonz, akkor pedig az infós szakok se fognak sajnos, pedig abban tényleg van lehetőség.

2019. jan. 24. 13:00
 7/9 A kérdező kommentje:
Na igen meg persze az sem mindegy milyen mérnök. Egy gépészt, villamost biztos sokkal jobban keresnek, mint az én esetemben egy formatervező mérnököt. Ugyanúgy műszaki szak, de jóval kevesebbet ér, el sem ismerik nagyon nálunk ezt a végzettséget.
2019. jan. 24. 13:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pszichon vagyok, igaz államin, de tényleg azt látom, hogy ha nem keresel gyakorlati lehetőséget, nem kutatsz egyetemen, akkor nagyon nehéz elindulni. Én kerestem munkát, most mesteren vagyok, így talán nagyobb esélyem lesz bekerülni a kórházba is. Van aki nem könnyen talál egyetem után munkát, sajnos. Vagy nem olyat, amilyet szeretne. Úgyhogy pszichon mindenképp érdemes szakmai gyakorlatot, vagy pszichológiával kapcsolatos munkát vállalni, nekem speciel mázlim volt, sehol az országban nincs máshol a munkaköröm (legalábbis eddig, remélem tudok tenni annak érdekében, hogy máshol is legyen előbb-utóbb).
2019. jan. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem, hogy diákhitelt kell felvennem az önismereti képzésre, aminek ára 250 ezertől 2 millióig is terjedhet, én fél milliót szánnék rá. Csoportban is és magánban is szeretnék járni ugyanis. Sajnos nem tudok félretenni rá, marad a diákhitel.
2019. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!