Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP számlára tudok eurót...

OTP számlára tudok eurót befizetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagynénémék Németországban laknak, és Karácsonyra kaptam tőlük postán 30 eurót készpénzben. A kérdésem az lenne, hogy ha én személyesen bemegyek az egyik bankfiókba, akkor én ott be tudom fizetni a számlámra, vagy előbb keresnem kell egy valutaváltót? Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 24. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy az OTP banknál nincs euró alapú folyószámlád,csak forint alapú. Ekkor a szóbanforgó 30 eurót át kell váltanod forintra. Ezt megteszik neked a bankban is, általában roszabb árfolyamon, mint egy pénzváltónál. Ha átváltottad forintra, akkor tudod befizetni a forint folyószámládra az összeget.
2019. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért akarod betenni - de én a helyedben ilyen kis összeget nem tennék bankba:

1.- először is át kell válatnod ft-ra - itt vesztesz egy kevés pénzt

2.- beteszed a bankba, de nem kamatozik, nem csinál semmit, max levásárolod kártyával vagy később felveszed készpénzben.

Ha rám hallgatsz és nem feltétlenül van szükséged a pénzre, akkor tartsd meg euróban.

Közeli országokban (Ausztria, Bécs, Szlovákia) bármikor el tudod költeni.

2019. jan. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem tartom valószínűnek, hogy az elkövetkező 10 évben külföldre utazok, ezért akarom forintra váltani. Illetve az a dolog, amit meg akarok venni, csak banki utalással fizethető, és azért 10.000 forint is valami. :)

2019. jan. 24. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!