Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire éri meg a lénzemet...

Mennyire éri meg a lénzemet befektetni, mondjuk 6-8 ezer forintot minden hónapban befizetni éves 8 %-os kamattal?

Figyelt kérdés

Kissebb számlákat érné megnyítani inkább vagy egy nagyot?

Mennyire érdemes ilyennrl foglalkozni és mennyire veszélyes egy adott bankhoz betenni?

Mennyire veszélyes?

Mibe femtessek inkább szerintetek?



2019. jan. 26. 11:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*jelenleg 21 éves vagyok és gondolkodok most kis tételben de ha nagyobb osszeget tudok akkor megérné betenni?

Hogy pl 20 év múlva egy minimál bér kijöjjön a kamazttal?

2019. jan. 26. 11:31
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Hol kapsz évi 8%-os kamatot? Egyből viszem oda az összes pénzemet.
2019. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mintha tanácsadó cégnél mondták volna, hogy 6-10 százalékos éves kamat ha pl 10-15 évre kötöm le a pénzem, vagyis kötök szerződést.

Ezt hamarabb is kivehetem pl 3 év múlva de megéri bent hagynu

2019. jan. 26. 11:50
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

@11:50


Aki ezzel a szöveggel beetetett téged az szinte biztos hogy át akar verni.

2019. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Havi 6-8e forint az nem megtakaritas, egy heten tobb megy el menzara (es nem vagyok telhetetlen zabagep, sot). Eves 100e alatti osszegnel a szamlavezetesi dij tobb, mint a 'kamat'.


Tanacsado ceg alatt remelem nem az O..V..B-t erted, mert ha ok mondtak, akkor menekulj amerre latsz, a penzedet meg a parnacihaban tartsd.

2019. jan. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Adom az előző válaszát.
2019. jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ezt a akartam megtudni mert miko rnév szerint írtam ki a kérdést töröltek a Gyakori kérdések.

Ha valamennyi pénzem volna befektetni mibe érné meg, hogy hossú távon is értéke legyen?

2019. jan. 26. 12:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Az évi 6-8 százalék tényleg gyanús. Vannak állampapírok, amelyekr infláció+x százalék kamatot adnak, az a legbiztosabb megtakarítás. De vannak kifejezetten olyan formák, amelyek úgy épülnek fel, hogy havonta fizetsz valamennyit. Lehet, hogy még állami támogatást is kapsz rá. Nyugdíjelőtakarékosságnak hívják, azt hiszem. Legjobb, ha bemész néhány bankba, és érdeklődsz. De havi 6-8 ezer forintból nem fog használható összeg összegyűlni még évtizedek alatt sem.
2019. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
úgy gondoltam, hogy most ennyit teszek be és ha dolgozni kezdek többet
2019. jan. 26. 12:17
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez a 3 betűs trágya cég "független" tanácsadóként mindenkinek kihozza a tuti unit linked biztosítását, meg egy kis plusz jutalékért tukmál egy nyugdíj vagy életbiztosítást. Azonnal szakítsd meg velük a kapcsolatot. Az unitlinked nem ígér 10%-ot, hanem ez a maximum, ami elérhető, de lehet az -10% is, majd 20 év múlva kiderül. Viszont az első 10 évben biztos, hogy bőven minuszban leszel, ahogy én számoltam befizetésekkel, kb 8.000.000 Ft befizetésre fizetnének ugye az általad leírtak szerint nagyságrendileg 1.000.000 Ft-ot úgy, hogy kb. 2.000.000 jutalékot szakítanának. Nincs az az isten, hogy ezt így kitermeljék. Nem kockázatos, hanem 100% bukás, átverés, lehúzás.


Illetve legyen még gyanús, hogy bármire visszakérdezel, ugyan azt a sablont kezdik rajzolgatni, fogalmuk nincs az egészről. Biztosítást árulnak ami nem is biztosítás, független pénzügyi tanácsadók akik nem függetlenek (jutalékért dolgoznak, azt adják el, ami nekik a legtöbbet hoz), nem pénzügyi emberek (azt a vizsgát, amit ők letettek azt te is megcsinálod most 0 tudással) és nem tanácsadók, hanem ügynökök.



Amit pedig ajánlok, gyűjtögesd a pénzed egy évig, aztán fizesd be kincstárjegybe, aztán így tovább évente ismételd egyre nagyobb összeggel.

2019. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!