Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ausztriában kamatoznak a bankok?

Ausztriában kamatoznak a bankok?

Figyelt kérdés
Mert idehaza semmit sem kamatozik a pénzem, ha lekötöm akkor kisebb a kamat mint az infláció. Arra gondoltam hogy átviszem Ausztriába, logikusnak tűnik a gondolkodásom?
2019. jan. 27. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. Ausztriába, sőt tőlünk nyugatra minden fejlett európai országban 220%-os kamatokat adnak a bankbetétekre.
2019. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát én lekötöttem itthon és 4,5% a kamat, ami infláció felett van. Nem értem miről beszélsz.
2019. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugatra 1%-ot se adnak.
2019. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2. melyik ez a bank? Az otp nekem csak 1-2%-ot ad a lekötésekre.
2019. jan. 27. 17:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem bank, államkincstár. Időpontot foglalsz:

[link]


Bemész nyitsz ingyenes számlát fél óra alatt.


Másnap már vehetsz is online állampapírt bankkkártyával fizetsz, ingyenes. Bármikor vehetsz hozzá akár havonta. Bármikor ki is utalhatod a pénzt ingyenesen a számládra az addigi kamatokkal együtt. 4,1% jelenleg a kamat 1 hónap múlva ez változik 4,5%-ra.

2019. jan. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért az állampapír az nem teljesen ugyanaz, mint a lekötött betét. Amíg nem termeli ki a kamat az eladási és a vételi árkülönbözetet, addig csak veszteséggel lehet belőle kiszállni.
2019. jan. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

OTP nem 1-2%-ot ad, hanem 0,01%-ot ad


ERSTE 0,003%-ot

2019. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Amíg nem termeli ki a kamat az eladási és a vételi árkülönbözetet, addig csak veszteséggel lehet belőle kiszállni."


Ez így van, de 3 hónap alatt kitermeli a visszaváltás költségét, utána meg már pluszban termel.

2019. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!