Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Behajthatják rajtam az apám...

Behajthatják rajtam az apám adósságait?

Figyelt kérdés

Nem tartja velünk a kapcsolatot, tartásdíjat sem fizetett. Ha meghal, jogomban áll lemondani az örökségről (és ezzel együtt az adósságokról), illetve erről a halála előtt vagy után kell majd nyilatkozni? Szükségem lesz majd ügyvédre? Köszönöm előre a válaszokat

17/L



2019. jan. 28. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
A hagyatéki tárgyaláson kell majd lemondanod az örökségről. Nem Csak az adósságról, hanem mindenről. De ha pl. örökölsz egy 20miliós házat és 5millió tartózást, akkor nem éri meg lemondani.
2019. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es jól írja.

El kell menni a hagyatékira, és majd hallod ott, hogy mennyi a vagyon, amit örökölsz, és mennyi a tartozás, majd ezek ismeretében ott eldöntöd, hogy elfogadod, vagy lemondasz róla!

2019. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bak Norbert ***** válasza:
85%
Nem lemondani, hanem visszautasítani tudod a halála után. És a hagyatekin sem feltétlen hallasz majd minden adósságról, pláne nem a hozzájuk kapcsolódó járulékos költségekről. Pont a minap volt téma itt.
2019. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

igen, de vigyázz nagyon. Ha a többi örökség magasabb, mint az adósság, akkor tök jó, mert még úgy is jól jársz. Ha nem nagy a különbség, érdemes lemondani róla.


Mi így fürödtünk be, a ház tulajdonlapján csak a tőketartozás volt feltüntetve, a kiegyenlítése viszont - nem viccelek - 7x akkora összeg volt a behajtó cégnél... fél éves hercehurca után oda jutottunk, hogy nagy nehezen kifizettük a tartozást, eladtuk a szóban forgó örökölt ingatlant, és kb 0-ra jöttünk ki, de vagy 120 kört futottunk mindeféle méltányossági alapon történő kamattörlésért. talán egy fagyit vehettünk a profitból... kösz, fater!

2019. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bak Norbert ***** válasza:

Hasonlót írtam épp ma is itt ( saját példán némi kontraszttal, mert esetünkben meg csak az ingatlan került be a hagyatéki jegyzőkönyvbe holott csak én 1,3 millió hitelezői igényt jelentettem be.Kvázi utólag megörököltem a saját követelésem is 😊).


Emellett kb a hozzászólásban említett költségekkel az egyik örökös végül a felé tulajdon ingatlanból (6 millió adó érték bizonylattal) 380.000 Ft-al szállt ki amiből meg a temetést meg ingatlan eladás után szjat is fizetett az illetéken felül. Én, a másik 50%--al 4,8 milliót fizettem ki a tul. részemen felül az ingatlanért és a tartozásokra.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2019. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!