Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatok valamilyen hitelt...

Kaphatok valamilyen hitelt ilyen körülmények mellett?

Figyelt kérdés

Van egy tehermentes ingatlanfedezet, mely forgalmi értéke 26M Ft. A jövedelmem a probléma, mert jelenleg doktori képzésben veszek részt, a jövedelmem egyik része 145.000 Ft még másfél évig, majd netto 180.000 lesz, de ez ösztöndíjként vannak folyósítva. Viszont nem változik, államkincstári utalással érkezik, nem labilis, nem függ teljesítéstől, sem szemesztertől, minden hónap 10-ig megérkezik.


Emellett van részmunkaidős 2 órás állásom (mert a doktori mellett csak az lehet), az jelenleg bruttó 60ezer ft körüli.


Emellett csak ingadozó,pályázatokból érkező bevételem van, hol több-hol kevesebb.


Van lehetőség arra, hogy az ösztöndíjamat elsődleges jövedelemként kezeljék?


A hitel célja lakásfelújítás lenne, és kb 5M forintra lenne szükségem. Köszönöm!


2019. jan. 28. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ösztöndíjra sajnos nem fogsz hitelt kapni. Még mukaszerződésre is nagyon nehezen adnak ha határozott idejű, gyed-re sem adnak, hiába fix az is 2 évig, és munkaviszony az alapja.
2019. jan. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom! Bankmonitoron azt irtak, hogy valahol elsodleges jovedelemkent beszamitjak a doktorit, de nem irtak hogy hol, meg picit remenykedem egyeb valaszban, hatha.
2019. febr. 1. 22:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért gondolkozol bankokban? A 21.században vagyunk.

[link]

[link]

[link]

2019. febr. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyet írnak akkor lehet hogy van 1 db bank aki bizonyos feltételekkel tényleg elfogadja. Ők hiteltanácsadók? Ha igen, nyugodtan kérd a segitségüket, te nem vesztes vele, ingyen van. Speciális eseteknél érdemes. Sőt olyan is van hogy csak rajtuk keresztül fogadnak el bizonyos feltételeket. Saját tapasztalat, csak én másik céghez mentem. (Első voltam)
2019. febr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na meg egy mezei banki almalmazott lehet hogy félretájokaztat mert nem hallott még erről, azt se tudja mi az a phd. Én a diákhiteleseket hívtak fel hogy mi van ha doktorjelölt vagyok. "Az nappali képzés?" Mondom tudna valakit kapcsolni aki tudja mi az a doktorjelölt? "Nem..". Végül levélben beszéltük meg.
2019. febr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! írtam a hiteltanácsadónak, meglátjuk, hogy tudnak-e ajánlani valamit, ha gondolod, akkor megírom.


Nagyon nagy szerencsétlenség ez a phd jövedelem formailag, még egy áruhitel sem egyszerűen kapható rá..

2019. febr. 2. 15:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi igen, bár már túl vagyok a phd-n de kíváncsi vagyok. Most gyeden vagyok, az se könnyebb helyzet:)
2019. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!