Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Magyar Államkincstárnál...

A Magyar Államkincstárnál lehet készpénzes átutalást végezni?

Figyelt kérdés
Egy Magyarországon tanuló külföldi barátom szeretné a tandíját befizetni és az iskola bankja az Államkincstár. Nincs számlája Magyarországon, ezért euróban szeretné átutalni készpénzben az összeget. Ez megoldható? Sajnos nem vagyok jártas az ilyesmiben, az Államkincstárban meg főképp. Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

2019. jan. 30. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Számomra nem egészen világos, hogy mit jelent a készpénzben átutalás, de ha arra gondolsz, hogy bemegy egy intézménybe, ahol neki nincs bankszámlája, ott odaadja az euró készpénzt egy ügyintézőnek, majd az az összeg rákerül az egyetem számlájára, akkor ilyet nem tud csinálni az ismerősöd.


A saját eurós számlájáról tud forint átutalást kezdeményezni, tehát át tudja utalni a tandíjat az egyetem számlájára a saját bankjabol. Illetve megkerhet mást is, akinek van forint számlája, hogy utálja el neki a tandíjat, cserébe ő meg kifizeti az illetőnek készpénzben az összeget.

2019. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából azt kapta a papíron, hogy "only bank transfer accapted". Tehát ez azt jelenti, hogy a készpénzes megoldás nem is jó? Akkor gondolom kénytelen lesz csinálni egy devizaszámlát, ha jól sejtem.
2019. jan. 30. 11:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell itt devizaszámlával szenvedni, tök egyszerűen meg lehet oldani. Adja oda neked a pénzt, te meg átutalod a saját számládról. Már írták előttem is.
2019. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az Államkincstárnál nincs készpénzes befizetés, ez tény. Ezt leszámítva a helyzet nem sokban különbözik attól, amikor egy kereskefelmi bank a számlavezető: simán át kell utalni a megadott számlaszámra a pénzt. Mivel neki külföldi számlája van, ezért deviza átutalást kell választani és forintban megadni az összeget. A bank napi árfolyamon át fogja váltan a számla devizanemét forintra és a költségekkel együtt levonja tőle. Az ellenoldalon ugyanúgy forint fog megjelenni, mint egy mezei belföldi utalásnál.
2019. jan. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Tehát ez azt jelenti, hogy a készpénzes megoldás nem is jó? Akkor gondolom kénytelen lesz csinálni egy devizaszámlát, ha jól sejtem."


Mindegy, hogy forintos vagy eurós bankszamlaja van, át tudja utalni az összeget a saját bankszámlájáról. Vagy akár más bankszámlájáról indítva is jó lesz. Keszpenzt allamiincstari számlára nem lehet befizetni.

2019. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!