Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Provident végtörlesztés díja?

Gyula1971 kérdése:

Provident végtörlesztés díja?

Figyelt kérdés

Havi 48-ezer ft netto részmunkaidős jövedelemre kiadták a 100-ezres kölcsönt!

A pénfelvétel után néztük a házhoz szolgáltatással együtt 226500 ft! kellene vissza fizetni! 72-hétre havi 3150 ft!


Meg se kérdezte,beletette az előrelátó csomag díját az üzletkötő!

Egy hete adta ki a pénzt,jött az első heti díjért,az ügyfél ismerősöm be volt rúgva, én vittem ki neki a 450 forintot,amit nem fogadott el! 3150 ft kellett volna neki, annyi nem volt!


2019. febr. 3. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Most erre mit mondjunk? Utólag olvasod el a szerződést? Szívás.
2019. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?


Ha nem volt 3.150 ft-ja a heti részletre, akkor honnan lenne pénze végtörleszteni?


Ezt a mondatot meg végképp nem tudom értelmezni:

"az ügyfél ismerősöm be volt rúgva"


Mondanám, hogy kérjetek átutalásos törlesztést, az lényegesen olcsóbb, de egyrészt átutalással, lehet nem is kapta volna meg ezt a pénzt , meg aztán "az ügyfél ismerősöd" szerintem pont le fogja tojni és nem fog átutalni.

2019. febr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, nem a berúgva szót nem tudom értelmezni, hanem az "ügyfél ismerősöm" részét :-)
2019. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont ilyeneknek van kitalálva a Provident jellegű kölcsönök.
2019. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Alaposan benéztetek valamit.

" 72-hétre havi 3150 Ft. "

Heti az összeg, nem havi.

Kicsit számolj vissza: havonta 3150 forinttal a 18 hónap alatt 60 ezer alatt lenne a befizetés.

2019. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szóval ha jól értem itt arról van szó, hogy a kérdező ismerősének totál benyomva, saturészegen sikerült valahogy kiböknie, hogy felveszi a létező legrosszabb konstrukciójú Provident hitelt, kijött az üzletkötő az első heti részletért, de a hitelfelvevő ismételten totál saturészeg volt -- meg feltételezem az időközben eltelt 1 hét alatt is végig :D -- és a kérdező arról érdeklődik, hogy hogyan lehetne gyorsan és a lehető legkisebb ráfizetéssel kimászni ebből a hitelből, amit az ismerőse saturészegen vett fel. :D

A Providentnél van lehetőség előtörlesztésre, az oldalukon úgy fogalmaznak, hogy "Ön bármikor élhet a kölcsön részleges vagy teljes előtörlesztésének jogával. A Provident előtörlesztési díjat nem számít fel és az előtörlesztés miatt felmerülő költségeit nem érvényesíti."

[link]

2019. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 voltam, előző válaszomhoz még hozzáteszem, hogy ha van előrelátó csomag a hitelszerződésben, akkor a Provident hitelkalkulátora alapján:

"Az Előrelátó Csomag választása esetén a Provident elengedi az ügyfélnek a halála napján fennálló tartozását, az ügyfél a kölcsönszerződéstől 30 napon belül díjmentesen elállhat, illetve felmondhatja azt, illetve a Csomag tartalmaz egy ügyfélre vonatkozó csoportos élet- és balesetbiztosítást is."

2019. febr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A provident nem rossz hitelező, amennyiben fel tudod mérni a bevételed/kiadásaid.

100-200 ezreket érdemes felvenni, nincs belőle gond, csupán előrelátó csomag és otthoni szolgáltatás nélkül kell kérni.

Előrelátó csomag akkor éri meg, ha nem késel el a törlesztéssel. Ha elcsúszol az első hetivel, máris buktad... ezt adósbiztosításnak is nevezik más bankok. Ha.meghalsz, kifizetik a tartozásod, de ehhez pontos törlesztés kell... se hátralék se semmi elmaradás nem lehet. Nem csak a provinál van ilyen lehetőség.

Az otthon szolgáltatás is felesleges annak, aki amúgyis bankkártyával fizet mindent... minek fizessen 20 %-kal többet azért h kisjuliska elkérje a pénzt minden héten.

A provi jó de ésszel kell felvenni. Igaz ez minden hitelre.

2019. ápr. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as, igazad van, csak kiegészíteném annyival, hogy általában a provident az otthoni szolgáltatással adott hitelt gyorsabban és könnyebben megadja- ezért szokták otthonival kérni.

na meg azért, mert az emberek szeretik a kényelmet - arra meg nem veszik a fáradságot, hogy utánanézzenek, milyen sokkal többe kerül így (aztán szidják a Providentet).

A Provident meg nyilván kihasználja, hogy az emberek kényelmesek meg nem tájékozódnak. Kb. ennyi.

2019. ápr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

9!

Teljesen igazad van! Az emberek 80 %-a nem olvassa el rendesen a szerződést.

Én ma írtam alá a szerződést, otthon szolgáltatás és előrelátó csomag nélkül.

Kérdezte az ügyintéző, miért nem kérem. Világosan megmondtam, hogy életbiztosításunk van, és mivel mindent kártyával fizetünk, felesleges valakinek járnia hozzánk minden héten.

Mi se vagyunk nagy providentesek, hitelt tőlük utoljára én 11 éve vettem fel. Ez a második hitelem.

El kell olvasni a szerződést, mindenre vissza kérdezni.

Az otthon szolgáltatásra pedig azért adnak hamarabb hitelt, mert abban van plusz bevétel. De én ráérek kivárni azt a 8-10napos utalási időt.

Felmértem, hogy hetente tudok fizetni x összeget, és 74 hétre kaptam meg a kölcsönt. Másfél év. 300 ezerre. De nem várjuk ki a 74 hetet.

4 hónapunk van költözni, ugyanennyit költünk a házra, csak hamarabb itt van egyben a pénz.

Mi nem szídjuk a provit, szöveget értelmezni tudjuk. Jobb ez a provi, mint egy otp vagy erste aki a gatyádba ia benéz.

300 ezerre kb 70 ezer a kamat (nincs előttem a papír), de mivel hamarabb kifizetjük, a kamat rész arányos, tehát nem kell az egészet kifizetni, csak a végtörlesztésig aktuálisat.


Ésszel kell felvenni, és nem ér meglepetés.

2019. ápr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!