Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha ismerős, vagy családtag...

Adam1c1 kérdése:

Ha ismerős, vagy családtag fizetése az én bankszámlámra érkezik, megtalálhatja őt (illetve pénzét) bármiféle behajtó cég?

Figyelt kérdés
Jár-e bármiféle kockázattal az ismeretlen bevállalása ilyen téren ? Senkit nem ismerhetünk elég jól. sajnos még családtagot sem. Viszont szívesen segítenék egy konkrét esetben, ha az nem jár nem ilyen veszéllyel. úgy értem nem tudhatom, miféle adóssága van, és kifelé. Adóhátralék, vagy egyéb.

#bankibiztonság
2019. febr. 8. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ertelmezheto indok arra, hogy valaki ne a sajat bankszamlajat hasznalja, kiveve ha vaj van a fejen. Ne menj bele, mert a vegrehajtot nemigen fogja erdekelni kie az a parszazezer, lefoglalja.
2019. febr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Igen meg, a végrehajtó a munkabérből is kérhet letiltást a Munkáltatónál, de a Te folyószámládhoz nem nyúlhat.
2019. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
38%

Gusztustalan, hogy tartozik valakinek és nem akarja vissza fizetni a tartozását! Erre nem gondoltál?


Te is részt akarsz venni az átverésben?


Az is lehet, hogy kölcsön kért rendes emberektől, és most nem akarja visszaadni a tartozását!

2019. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

De járhat veszéllyel. Nyilvánvalóan hozzá akar majd jutni a fizetéséhez valahogy , ezért akár társkártyával (vagy a Te saját kártyáddal), akár bankszámla hozzáféréssel simán le tudja lomolni a Te számládat is - még ha nem is tartozik senkinek.


Amúgy mit jelent az a mondat, hogy "szívesen segítenék" - miért kell neki "segíteni"?

Ha van fizetése, akkor már csak kibír havi kb. 500 ft-ot egy számlavezetésre. Ha meg tartozása van és az elől "menekül", akkor nem szerencsés segédkezet nyújtani a dolohoz - már csak azért sem, mert valóban a fizetésből is tilthatnak, szóval azzal nem feltétlenül védi ki a dolgot, hogy a te számládra utaltat.

Ráadásul a munkáltatók sem nagyon szeretik az ilyent.


Szóval én a helyedben nem mennék bele.

2019. febr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Munkáltatónál fognak tiltani!
2019. febr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, viszont a félreértések elkerülése miatt, akkor megpróbálok én is nektek válaszolni soraitokra. 1. (válasz) Hozzám közel álló emberről van szó, ezért segítenék. 2. (válasz) Nincs neki bankszámlája, és eddig kézbe kapta a fizetését. persze ez januártól változott, de még lehet hogy a munkhelye is fog. . 3 (válasz) Nem résztvevője akarok lenni egy csalásnak, hisz nincs tudomásom ilyenről. csak ez az illető hanyagságából eredő adóhátraléka miatt került már bajba korábban. 4. (válaszom) Nincs szándékomban társkártyát adni neki. A fizetését vagy rajtam keresztül kapja meg, vagy sehogy. Mindenképpen szeretnék óvatos lenni, miközben segítek rajta. Mindemellett ha rendszeresen érkezik nagyobb összeg a számlámra az nem egy rossz pont a banknál. Több szempontból is jó alkupozíció lehet ez majd később. Akár egy folyószámla hitelkeret emelésnél is. Ha úgy adódik.
2019. febr. 9. 23:16
 7/13 anonim válasza:
37%
Csalással akarsz a banknál hitelkeretet emelni?
2019. febr. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

Tokre vicces lesz, amikor a munkaltato fizetes letiltas (vagy inkasszo) megjelenik a banknal es ezert utasitjak el kompletten a hitelkeretedet.


Amugymeg csalas. Mondhatod, hogy hanyagsagbol lett adohatraleka, de az hogy megprobalja eldugni a penzet, ezert nemnyit sajat szamlat, az fedezetelvonas, ot biztosan, de teged is felelossegrevonhatnak miatta.

2019. febr. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

1-es: Nincs mindenkinek bankszámlája és nem is akar mindenki nyitni.

A végrehajtó nem nyúlhat a kérdező számlájához, csak az adóséhoz.

3-as: Nem kell feltétlenül magadból kiindulni. Az is lehet, hogy átverték, azért került ilyen helyzetbe. Vagy hitelt kellett felvennie, hogy a beteg gyereke kezelését finanszírozni tudja.

Az nem átverés, hogy más bankszámlájára kérem a pénzem.

4-es: Attól, hogy a pénze a kérdező bankszámlájára érkezik, még nem tud hozzáférni a bankszámlához. De még ha hozzáférhetne, se biztos, hogy hozzányúlna, ne magadból indulj ki.

A bankszámla nem feltétlen havi 500 forint kiadás, lehet lényegesen több is.

De olyanok is vannak, akiknek az a havi 500 Ft-is sokat számít.

A fizetésből egy részt tilthat, a bankszámlát pedig lenullázhatja. Aztán küzdhetsz a bankkal hónapokig, hogy a kötelezően rajta maradó részt visszakapd. Addig meg élj meg a nulla forintból.

A munkáltatónak meg mindegy, hogy kinek a számlájára utal, maximum kér egy beleegyező nyilatkozatot a számla tulajdonosától.

7-es: Ez azért még nem csalás. Főleg, ha a munkáltató a közleménybe beírja, hogy XY munkabére (a számla meg ZZ nevén van)

Amúgy meg a bankokat egyáltalán nem kell félteni, érdekes módon az ügyfelek számára kedvező dolgokat emelik ki a tájékoztatásaikban, az ügyfelekre nézve kedvezőtleneket meg szeretik nem emlegetni.

8-as: Nettó hülyeségeket írsz.

"a munkaltato fizetes letiltas (vagy inkasszo) megjelenik a banknal" Ez az ami sose fog megjelenni. A fizetés letiltás a bérszámfejtésnél látszik, de a bankba csak a nettó bér érkezik, nem tudhatják, hogy a bruttót milyen és mennyi levonás terheli. Inkasszót meg nem tehetnek a kérdező bankszámlájára emiatt.

Amúgy meg se nem csalás, se nem fedezetelvonás, ha nem nyit bankszámlát és más bankszámlájára utaltatja a fizetését. Se a kérdező ismerősét, se a kérdezőt nem fogják felelősségre vonni miatta.


Gusztustalan, ahogy elítéltek egy embert, akiről semmit se tudtok, főleg azt nem, hogy miért került ilyen helyzetbe.

Remélhetőleg ti is kerültök hasonló helyzetbe és nem segít majd rajtatok senki.

2019. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es, más szemében a szálkát, magáéban a gerendát sem?


Mi vagyunk a gusztustalanok, miközben Te végig sértegeted az összes válaszolót ismeretlenül?


1.- én nem sértettelek meg semmivel, Hozzád sem szóltam- milyen alapon gázolsz Te aq becsületembe és írsz ilyen stílusban? Már-már a becsületsértés határát súrolja a válaszod:

"4-es: Attól, hogy a pénze a kérdező bankszámlájára érkezik, még nem tud hozzáférni a bankszámlához. De még ha hozzáférhetne, se biztos, hogy hozzányúlna, ne magadból indulj ki."


Nem magamból indultam ki, hanem a Gyakorin siránkozó emberekből, akiknél a férje elhagyta egyik pillanatról a másikra, 3 gyerekkel ott maradt egy fillér nélkül, mert a férj a bankszámlát is lelomolta.

Meg számtalan más eset, amikor testvér, rokon, stb-vel vannak közös számlán, a másik meg lehúzza.


Igen, tudom, hogy nem automatikusan fér hozzá a számlához a másik fél, de a kérdező a veszélyeket kérdezte - én meg erre világítottam rá.


És ha elolvastad volna a kérdező írását a válaszok után, akkor láthatnád, hogy igenis adóssága van, aminek a fizetését így akarja megúszni - ez pedig fedezetelvonás.

2019. febr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!