Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mik a Budapest Bank elonyei...

Mik a Budapest Bank elonyei hatranyai, az otp-vel szemben? Hol erdemes szamlat nyitni? Illetve BP bankkal is tudok online vasarolni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 27. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Az OTP előnye a több fiók és több automata.

Ráadásul a BB, most áll tulajdonosváltás előtt.

2019. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tulajdonos teljesen mindegy, ha nem komolyabb befektetéseket akarsz a bankban tartani.

Számlavezetés, megtakarítás, kis- és közepes összegű hiteleknél teljesen mindegy.


Ami fontos, az adott termék kondíciói, díjai.

Tehát ne azt nézd, hogy melyik bank, hanem, hogy az adott termék, pl. folyószámla melyik számlacsomagnál milyen költségekkel jár.


Érdemi különbség amúgy sincs a bankok között abban, hogy melyik mit nyújt, átlag lakossági ügyfél számára.



Ha van a városodban OTP vagy Budapest Bank fiók akkor teljesen mindegy, hogy amúgy hány fiókja van országszerte.

Fiókba pedig különben sem nagyon van miért gyakran járni.

2019. febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

# 2


Téves elgondolás.


Csak itthon gondolják úgy hogy a bankfiók ideje lejárt...

Nézd meg Ausztriát, na ott aztán mindenféle innovatív bankoló applikációt használnak az ügyfelek,és lám egy 700 fős hegyi faluban olyan Raiffeisen fiók van,amelyet még az Andrássy út is megirigyelne.


Én magyar bankot nem ajánlok,ha mégis akkor a legolcsóbb számlát kifejezetten a fizetés miatt.

Megtakarítást spórolt pénzt pedig szlovák román vagy egyéb közelben lévő határon túli bankban elhelyezni.

2019. febr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam, hogy be kell zárni a bankfiókokat, sőt, én sem értek egyet azzal, hogy tömegével zárják be őket. A válság előtt tényleg nagyon sok volt, egymást érték, de a nagy arányú leépítést sosem támogattam.



Azt írtam a kérdezőnek, hogy lényegtelen, hogy az országban hány fiókja van, neki az a fontos, hogy az ő városában van-e vagy nincs.

Illetve gyakran nem kell fiókba járni. Nem sosem, csak gyakran nem.



Egyébként pedig szlovákiai vagy romániai bank mivel jobb mint egy magyarországi?


Nálunk is nagyon sok külföldi tulajdonú bank működik és még csak forintban sem kell tartani a megtakarítást, lehet devizában is.

Befektetések közül is választhat külföldi értékpapírokat is, magyar bankok is forgalmazzák, magyarországi értékpapírszámlával is lehet venni, tárolni.


Még ha svájci, ausztriai bankot mondtál volna, akkor sem feltétlenül értenék veled egyet, de csak hogy külföldi legyen? Ez valami konspirációs elmélet akar lenni?

2019. márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nézd meg Ausztriát"


Nem azért, de miért kell megnézni Ausztriát? Minden országban mások a bankolási szokások. Németországban például nem bíznak az emberek a kártyás fizetésben, és elég körülményes is, közben Svédországban lassan megszűnik a készpénz. Magyarán, az, hogy más országban hogy mennek a dolgok, a legkevésbé sem releváns.

2019. márc. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Apple Pay csak OTP-nél van.
2019. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!