Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek van olyan aki...

Szerintetek van olyan aki csak otthoni tőzsdézésből meg tud élni?

Figyelt kérdés

napi 3 órát tölt el max a gép előtt az árfolyamokat figyelve, és ebből eltudja tartani a családját, háztartását plusz nyaralni tud menni és egyéb plusz költségeket tud vállalni?

Sok idő ezt ilyen szinten meg tanulni(ha van ilyen), vagy inkább szerencsétől függ?



2019. márc. 3. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
persze, a kaszinó, lottó 2 óra alatt megtanulható
2019. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
én értékpapírokat részvényeket kérdeztem
2019. márc. 3. 14:25
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Ha ez olyan rohadt egyszerű lenne, nyilván mindenki ezt csinálná.
2019. márc. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Senki nem úgy születik, hogy ért a tőzsdézéshez, mindenki tanulja, tehát nyilván megtanulható.

A napi 3 óra viszont nem elég. Aki ebből akar élni (napon belül akar kereskedni), annak nyitástól zárásig ugrásra készen az árfolyamokat kell figyelni és reagálni a helyzetekre. Ez egy teljes munkaidős elfoglaltság.

Lehet passzívan is csinálni, ahhoz napi 3 óra sem kell, viszont nem is élsz meg belőle...

2019. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

A többsége hazudik azoknak, akik azt mondják a tőzsdéből élnek. Általában csak tőzsdézgetnek, de Isten tudja miből élnek valójában.

Nincs olyan, hogy a tőzsde mindig ad. Van amikor nem ad, meg olyan is van, amikor elvesz.

Erre nem lehet stabil egzisztenciát építeni. Akiket én ismerek, és tényleg jól megy nekik a tőzsde, azok nem ebből élnek! Van mellette más jövedelmük, vállalkozásuk, megtakarításuk, és megengedhetik maguknak, hogy kockáztassanak. Nem is keveset, mert a jelentősebb nyereséghez jelentős kockázatot is vállani kell!

Te megengedheted magadnak, hogy akár 1 üzletkötésen elveszíts több mint 50-100.000 Ft-ot? Akár 5-6 alkalommal egymás után is el tudnád veszteni ezt a pénzt? Amíg nem, addig esélyed nincs a "megélhetési" kereskedési szint elérésére.

10 éve csinálom, egész jól megy, de nem tenném fel egy lapra a megélhetésem és a családom biztonságát.

2019. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Aztán köszi a válaszokat:) hát pedig én jól elhittem h ebből lehet így még élni de még csak most kezdtem nagyon az elején vagyok, csomó kérdésel, de hát ja ahhoz elég kitartonak kell lenni h valaki másfél millió után is fektessen be
2019. márc. 3. 19:47
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Egy barátom aki tőzsdézik mondta, hogy a részvények kb. 95%-ával nem kereskednek, csak megveszik és hosszú távú befektetésnek tartják. Úgy tartják, mint egy tulajdonrészt egy vállalkozásban.

Ezt a szerencsejátékkal nem lehet összehasonlítani.

Ha lottózol, akkor nagy valószínűséggel a befektetésed kb. 66%-át elveszíted egyetlen kereskedésen, míg ha a rulett asztal mellett játszol, akkor csak kb 3%-át veszíted el egy pörgetésen, ha minden lehetőséget megjátszol.


A vállalkozások a szerencsejátékokkal ellentétben profitot termelnek, azaz a részvénytulajdonosok nagy valószínűséggel nyernek az idő múlásával. Ha van sok pénzed, amit hosszú távon tudsz nélkülözni, akkor szépen meg lehet élni a részvények hozamából.

Osztalékra is gondolok, nem csak árfolyam emelkedésre.


Ha kereskedésből szeretnél megélni, akkor egy kicsit hasonlít az ingatlanpiachoz. Kereskedésből akkor tudsz profitálni, ha naprakész vagy a piaci árakban, tudod, hogy éppen melyik van alul ill. túlárazva és ismered a trendeket, mert enélkül rosszabb mint a lóverseny.

2019. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

"Egy barátom aki tőzsdézik mondta, hogy a részvények kb. 95%-ával nem kereskednek, csak megveszik és hosszú távú befektetésnek tartják. Úgy tartják, mint egy tulajdonrészt egy vállalkozásban."


Ez igaz lehet az osztalékfizető részvényekre, de azokat, amik nem fizetnek osztalékot, igazából spekulatív célból veszik, árfolyamemelkedésből származó hozam reményében.

Rövid távon szerintem valamennyire ez is szerencsejáték, bár nem teljesen, mert a tőzsdén piaci elemzéssel és megfelelő stratégiával valaemynnire ki lehet ismeni a piacot, míg a ruletten semmiféle elemzés nem segtí azon, hogy pirosat vagy feketét dob a gép. De aki nem ért hozzá, csak nyit egy számlát és "veszek OTP-t, mert az mindig menő" alapon eszetlenkedik, az valamennyire mégiscsak a szerencsejátékos kategória.

2019. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"mert a tőzsdén piaci elemzéssel és megfelelő stratégiával valaemynnire ki lehet ismeni a piacot, míg a ruletten semmiféle elemzés nem segtí azon, hogy pirosat vagy feketét dob a gép."


A tőzsde ilyen szempontból inkább a sportfogadáshoz hasonlítható.

2019. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha tudás nélkül bele állsz akkor többet fogsz veszíteni mint nyerni. Ismerek én is olyan közgazdászt aki tőzsdézik de csak hobbiból, nem ebből él
2019. márc. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!