Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy E-mailes levelezésből,...

Egy E-mailes levelezésből, vagy számlaszámból meg lehet találni egy csalót?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogyha valakivel üzletet szeretnék kötni, és utalok neki pénzt, akkor ha ő nem állja az ő részét (nem küldi az eszközt) akkor van-e esélyem megtalálni, vagy visszakapni a pénzt?


Amim ilyen esetben lenne ellene:


Egy e-mail cím

Egy számlaszám (nem az övé, hanem a barátjáé)

És egy név.


A számlaszámokból sok mindent meg lehet tudni nem? Akkor is ha az állítólag nem az övé, hanem a barátjáé.


Ja és ír nekem egy szerződést is, amibe leírja, hogy a barátjának küldtem a pénzt. (Amit amugy ugy int€zünk, hogy fele előre, fele ha megjött a cucc)


Mellesleg azért mondta, hogy a barátja számlájára utaljak, mert ő is erstés, és ott van hétvégén is utalás.



2019. márc. 9. 13:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha fényképet küld a személyijéről akkor megbízható?
2019. márc. 9. 13:57
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Fényképezze le mit ad fel, videózza le ahogy becsomagolja és feladja a postán. Ossza meg youtube privát linken.


Te meg a kibontást videózod le, hogy ha nem az jön mint amit vársz, akkor legyen egy vágatlan bizonyítékod arról, hogy kibontás után mi volt a csomagban.


Ne utalj előre. Alapszabály.

2019. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"A számlaszámokból sok mindent meg lehet tudni nem? Akkor is ha az állítólag nem az övé, hanem a barátjáé."


A "barát" mindent letagad, hogy ő semmit nem tudott az egészről, és fogalma sincs hogy ki az az állítólagos őbarátja, aki a vásárlást az ő számlájára intézte. Tehát a csaló valós személyére nem derül fény, a "barát" akié meg a számla nem lesz felelősségre vonva, mert nem bizonyítható hogy ő részese volt az egésznek.


Szóval simán átverhetnek.

2019. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Küld egy fényképet egy személyiről, amit lopott, vagy talált az utcán. Honnan tudod hogy tényleg ő az?
2019. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Számlaszámon keresztül le lehet, a pénzhez valahogy hozzá kell jutnia.
2019. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3/5

De az látszik, hogy az ő számlájára érkezett pénz. Azt meg én is tudom bizonyítani, hogy én küldtem.

2019. márc. 9. 17:05
 7/8 anonim ***** válasza:

@ 17:05


Az oké, de elkezdhet süketelni hogy fogalma sem volt róla hogy annak az utalásnak köze van ehhez (hiszen az adásvételről sem tud semmit) össze keverte valami mással, vagy szimplán észre se vette hogy utalás történt, mert nem kap sms értesítőt netbankba pedig nem nézni. Nagyon durván ki lehet ám dumálni az ilyeneket és a rendőrség tehetetlen...

2019. márc. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De az adás-vételi szerződésben benne van a számlaszáma és a neve is. Az se jelent semmit?
2019. márc. 9. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!