Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy zajlik lakás vásárláskor...

Hogy zajlik lakás vásárláskor a lakáshitel?

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek!


Lakásváráslást tervezek, viszont nem sok tapasztalatom van hogy ez milyen folyamattal jár. Leginkább arra lennék kíváncsi hogy amikor eldontom melyik lakást szeretném megvásárolni, kifizetem az onerot akkor utána egybol menjek a bankba hitelért a fentmaradt osszegért?



2019. márc. 19. 10:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

Először menj a bankba érdeklődni, ott adnak neked egy előzetes szerződést. Abból látod, hogy mennyi lesz a törlesztőd X forintra mennyi hitet adnak neked.


Ezt csináld meg 2-3 bankra.

Itt elmondják azt is, hogy mit kell beleírni az adásvételibe.


Utána már nyugodtan nézeethetsz lakásokat. Ha megvan a tuti, akkor megkötitek az adásvételit ügyvéd előtt, kp-ben ott kell hagyni 10%-ot. Az adásvételibe bele kell írni, hogy X forint saját Y forint hitelből az XY banktól.

Utána a megkötött adásvételivel mész a bankba, hogy az előzetesen lebeszéltek szerint akkor neked szükséged van a beígért Y ft hitelre.

2019. márc. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Koszi!


Tehát még mielott vennék valamit, menjek be a bank-ba és mondjam hogy ennyi meg ennyi hitel fog kelleni? Ha ez változik (kevesebbért, vagy tobbért talalok lakást) akkor mivan?


A 10% mire kell? Azt az onerore ertetted amit helyben kikell fizetni nem?

2019. márc. 19. 11:10
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia. A 10% nem fix. Annyi előleget, vagy foglalót kell kifizetned a tulajnak szerződéskötéskor, amennyiben megegyeztek. Ezt utalhatod is, vagy kp- ben is fizetheted. Nekünk utalnunk kellett.
2019. márc. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát még mielott vennék valamit, menjek be a bank-ba és mondjam hogy ennyi meg ennyi hitel fog kelleni?"


Nem. Legelőször a munkahelyedről szerezz egy jövedelemigazolást, és azzal menj a bankba, mert az mindenképpen fog a banknak kelleni.

Akkor érdemes bankba menni, ha már megvan az önerőd (min. 20 %, de inkább 30 %) és megvan a kiszemelt ház.

Vannak olyan házak, települések, amire eleve nem ad a bank hitelt (pl. úgy tudom, vályogházra sem)

Még valami: nem tudom, azt tudod-e, hogy ha meg is kapod a hitelt, azt nem Te személyesen fogod megkapni, hanem a lakás eladójának utalja a bank.

2019. márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Ha ez változik (kevesebbért, vagy tobbért talalok lakást) akkor mivan?"


Nyilván ez változhat valamennyit, azért kell előre bemenni a bankba, mert megmondják, hogy max mennyit vehetsz fel. Lehet, hogy te 20millóért tervezel venni, de végül álmaid lakása 22-be kerül.


Az is fontos, hogy elmondják, hogy az ingatlan értékének hány %-ig adnak max hitelt. Pl 70.

A banktól ki fog menni az adásvétel után egy értékbecslő és felbecsüli a lakást.

PL ha te 20millióért veszed, de az értékbecslő azt mondja rá, hogy 18millió, akkor csak 18millió 70%-át adják meg max hitelbe, tehát ezt se érdemes kicentizni.


A 10% az a foglaló szokott lenni, ha mégse kapod meg a kölcsönt vagy meggondolod magad és nem akarod kifizetni a lakást a szerződés kötés után akkor azt bukod.

Ha az eladó dönt úgy, hogy inkább másnak adja el drágábban, akkor köteles a foglaló 2x-esét kifizetni neked.


Természetesen az adásvételi szerződésben nem kötelező 10%-nak lennie, de ez a leggyakoribb szerintem és általában kp-t kérnek.


Tehát az adásvételi kb így néz ki.

Eladási ár 20millió.

Ebből 2millió foglaló a szerződéskötéskor átadásra került.

További 8millió utal a vevő eddig és eddig.

A maradék 10 millió az XY banktól felvett hitel.

2019. márc. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, tisztabban latom mostmar a menetet.


1. Kigyujtom az onerore a penzt.

2. kerek igazolast a munkahelytol

3. ezzel bemegyek a bank-ba es nagtyjából megmondom mennyire fog kelleni hitel. - Errol fognak adni valami igazolast amit vasarlaskor meg kell mutatnom? Peldaul hogy elfogadta a bank hogy megadja a hitelt.

4. megveszem a lakast ahol kifizetem az onerot, valamint 10%-ot a foglalásra.

5. visszamegyek a bankba a papirokkal, felveszem a hitelt (amit a bank a tulajnak kuld)

6. fizetem a lakáshitelt


Ha esetleg kihagytam valamit, nyugodtan irjatok.

2019. márc. 19. 11:45
 7/16 anonim ***** válasza:

Így van.


"3. ... Errol fognak adni valami igazolast amit vasarlaskor meg kell mutatnom?"


Vásárláskor nem kell mutatnod semmit, azért van a foglaló intézménye, hogyha nem kapod meg a hitelt az főleg a te bajod, az eladó vígasztalódhat azzal, hogy a 10%-ot megtartja, és eladja másnak.

2019. márc. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
vilagos, koszi. De ha mar ugy megyek vasarolni hogy elotte a bankban elfogadtak hogy x hitelt megkapom, akkor ez nem nagyon fordulhat elo nem?
2019. márc. 19. 11:53
 9/16 anonim ***** válasza:

"4. megveszem a lakast ahol kifizetem az onerot, valamint 10%-ot a foglalásra.


5. visszamegyek a bankba a papirokkal, felveszem a hitelt (amit a bank a tulajnak kuld)"


Nem. Rossz a sorrend.

A bank előírja, hogy mi és hogyan szerepelhet az adásvételiben, különben nem fogadja el.

2019. márc. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a foglaló levonódott az önerőből. Tehát nem azon felül kellett. Az önerőnk 3,6 millió volt. Kifizettünk először 1 millió foglalót, utána már csak 2,6 milliót kellett.
2019. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!