Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi magánvállalkozóként...

Külföldi magánvállalkozóként kaphatok hitelt magyar banknál külföldi lakásvásárlásra, ha van kezes?

Figyelt kérdés
Fix jövedelem nélkül külföldön nem vagyok jogosult a hitelre. Magyarországon lenne kezesem. Érdekelne, hogy magyar bank ad-e kölcsönt külföldi ingatlan vásárlására.

2019. márc. 25. 05:12
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha nincs magyarországi bejelentett munkád, akkor esélytelen.
2019. márc. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Külföldön élek és dolgozok, de a magyar lakcímkártyám még 2021-ig érvényes, a kezes az öcsém lenne, akinek pedig van munkahelye Magyarországon. Ez így lehetséges? A lakáshitel külföldön is felhasználó vagy csak belföldi lakás vásárlására fordítható?
2019. márc. 25. 06:57
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Nem kaphatsz Magyarorszagon hitelt magyarorszagi bejelentett munka nélkül és nem, a lakásvásárlási hitel nem felhasználható külföldre
2019. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Eselytelen kapnod, az adott országban próbálkozz
2019. márc. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nos, én is külföldön élek, és tavaly otthon Magyarországon akartunk hitelt felvenni szintén lakásvásárlásra.

Ami kellett: Magyarországi bankszámla, Külföldi visszamenőleg igazolt 6 havi bér kimutatás, magyarországi bejelentett lakcím, személyi igazolvány, adóstárs , és kezes, és önerő ha nagyobb összeget akarsz felvenni. Mi nagyon jól keresünk, a férjem még az angliai viszonylatban is jól keres. Én nem akartam sem kezes, sem adóstárs lenni, de mégis kérték az én adataimat, bérkimutatásomat.

Fizetési összegnek mi havi 150-200 ezer forintot adtunk meg, hogy ennyit tudunk havonta fizetni. Önerőt nem adtunk be (mert a pénzt a lakás felújításra akartuk tartogatni) de mi csak 5-6 milliót igényeltünk.

A bankba (unicredit) közölték, hogy a beadott adatok alapján szinte azonnal adnak max 3 millió forintot. De nekünk ugye 5-6 millió kellett volna. Azt elutasították. Pedig a bevételünk elég magas.

Szóval mi utána már nem foglalkoztunk vele, inkább megvettük a saját pénzünkből, igaz a felújításra nem maradt, de majd fokozatosan megoldjuk azt is.

Adnak hitelt de nem mindegyik bank. Ha megfelelsz minden elvárásnak, akkor van esély, hogy kapsz. Érdeklődj a magyar bankodnál.

2019. márc. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még valamit. A magyarországi lakásvásárlási hitelt külföldön nem tudod felhasználni, mert mint írtam önerő kell.
2019. márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bak Norbert ***** válasza:
58%
Hozz létre itthon egy leányvállalatot és a vállalkozás felvehet hitelt, akár itthoni akár külföldi célra is, szabad felhasználással,alacsonyabb kamattal, mint egy lakáshitel, végig fixen, lineárian csökkenő törlesztéssel és a kamata is elköltségelhető.
2019. márc. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Időpont ma 09:42

Miért lettem nullára lepontozva? Mert leírtam az igazat?

2019. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Megpróbálkozunk vele, de ha végképp esélytelen, akkor más megoldás után kell néznem. Havi 800€-s bérleti díj mellett csak minimális összeget tudok félretenni. Rosszul vagyok, ha belegondolok, hogy már 3 éve dobálok ki havonta kb negyed millió Ft-ot bérlésre, amit akár egy saját lakás törlesztésére is fordíthattam volna. Fél éven át próbáltam hitelhez jutni Franciaországban, de a legtöbb bank szóba se áll velem, mikor meghallják, hogy vállalkozó vagyok. Az sajnos semmit nem lendít a helyzeten, hogy a legpocsékabb hónapban is legalább 1300€ kerül a számlámra. Nem tudok havi fix jövedelmet igazolni és a törlesztőrészlet legalább háromszorosát kéne stabil jövedelemként igazolnom. Belefáradtam, így most Magyarországon próbálkozok hitellel. 20 millióra lenne szükségem, hogy egy a megtakarításomat hozzácsapva tudjak venni egy kis egyszobás lakást.


Ui: Én senkit nem pontoztam, azt se tudom hol kell.

2019. márc. 26. 01:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!