Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank pontosan mit tekint...

A bank pontosan mit tekint "jövedelemnek" a számlára érkező összegek közül?

Figyelt kérdés

OTP Bank, Smart számlacsomag.


Mint sokan, nem vagyok számlaképes, és egy ismerősöm számlázik helyettem, így neki utalják a béremet, majd ő átutalja nekem. Az a kérdésem, hogy a bank ilyenkor is "jövedelmnek" tekinti azt az összeget? Vagy nekik mindegy, hogy honnan, milyen módon érkezik a pénz a számlámra?


Ez azért nem mindegy, mert teljesítenem kell az alábbi feltételt, hogy ingyenes lehessen a számlavezetési havidíjam:


"legalább a mindenkori minimálbérnek megfelelő jövedelem érkezik a vizsgálatot megelőző 4 hónapból legalább 2 hónapban (havonta)"


Pontosan mennyi a "mindenkori minimálbér", valamint nettó vagy bruttóban értendő? Én úgy tudom, 149 000 forint.


Mindegy, hogy hogyan érkezik ez az összeg a számlámra (pl. készpénzbefizetés, utalás mangánszámláról), vagy konkrétan egy munkáltaltó számlájáról kell érkeznie?


Van bármi, ami a bank számára megkülönbözteti a "jövdedelmet" egy sima utalástól?


Köszönöm a válaszokat.



2019. márc. 29. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A jövedelemnek benne van a közleményében, hogy "munkabér" és céges számláról utalásként érkezik. Minden egyéb jóváírás nem számít.
2019. márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

""Mint sokan, nem vagyok számlaképes, és egy ismerősöm számlázik helyettem, így neki utalják a béremet, "


Ez már azonnal ki is meríti a fiktív számla fogalmát, ami büntetendő - tehát én a kérdést ki sem írtam volna a helyedben.

"Fiktívnek, azaz nem valós számlának minősül az a számla, amely valótlan adatokat tartalmaz az általa dokumentált gazdasági eseményekre és/vagy az abban részt vevő felekre vonatkozóan."


Viszont ha ez az ismerősöd még ráadásul "munkabér" címszóval át is utalja Neked azt a pénzt, akkor tökéletes lesz a lebukás, mert nyoma is marad annak, hogy nem Ő végzi a munkát, azaz te adócsalással, fekete foglalkoztatással és más egyéb finomságokkal lehetsz megvádolva.


Szerintem az egész számlavezetési díj nem ér annyit, hogy ezt végigcsináld.

2019. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, a privátban feltett kérdéseidre sajnos nem tudom a választ - kérdezzétek meg az ismerősöd könyvelőjét.
2019. márc. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!