Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kis összegű (100 e ft) esetén...

Kis összegű (100 e ft) esetén milyen helyre érdemes betenni a pénzt ( posta, otP)?

Figyelt kérdés
Jelenleg a postán van, kincstáriba, de nagyon keveset kamatozik, mivel egy éves és nekem úgy kell,hogy bármikor hozzá tudjak jutni. Esetleg hozzak létre a bankszámlaszámom mellé egy másodlagosat ahol elhelyezhetném?

2019. márc. 31. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

OTP-nél van olyan, hogy Takarékszámla: meglévő bankszámla mellé ingyenes.

[link]


Bár megmondom őszintén, én ilyen kis összegben nem nagyon gondolkodnék banki elhelyezésen, mert a készpénzfelvétel akár elviheti az egész kamatot - hacsak nem nyilatkoztál az ingyenes, havi 2x-i. max 150 ezres készpénzfelvételről és még épp belefér, abba a hónapban, amikor felveszed.

2019. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minek betenni?

Nekem ennyi elmegy havonta a számlákra és a kajára.

30 ezer meg marad pluszba ha valaki jobb kaját akarok venni.

De az is inkább ruhára és hasonlókra megy.


De persze ez baromi sok pénz. (Az állam szerint.)

2019. márc. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kincstárjegynél a bankbetét sem fog jobban kamatozni, sőt. Sokkal kevesebb kamatot fizet. Ha viszont a hozzáférés a cél, akkor mindenképpen megtakarítási számlában gondolkoznék.

Mondjuk ott az elérhető (éves) kamat kb. 0,01%, ha nem növeled havonta az összeget, ebből még lejön a kamatadó is.

Tehát 100 ezer forintnál az éves kamatod 10Ft. A kamatadó 15% (1,5Ft), kerekítve az ugye 2, tehát évente kemény 8 forintos kamatra számíthatsz.

(Ez az OTP takarékszámlája, de kb. minden banknál ugyanezek a számok).

Szóval én maradnék a Kincstárjegynél. :DD

2019. ápr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!