Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revolut vagy Monzo a jobb...

Revolut vagy Monzo a jobb választás? (Esetleg Transferwise? )

Figyelt kérdés

Melyiket ajánlanátok? Esetleg van más alternatíva ami ezektől is jobb/kedvezőbb?


Angliában élek, szóval ott igényelném illetve ott is használnám a meglévőm mellett leginkább.

Viszont fontos lenne, hogy biztonságos legyen, illetve külföldi vásárlások kedvezőbbek legyenek.

Például magyarba havi £200-ig nem kell ráfizetnem (monzoval és revoluttal), ami jól hangzik, mivel a Lloyds-om 3%-ot +50p-t felszámol minden fizetésnél és vásárlásnál.


A revolut annyira nem szimpi, mert Angliában is le van korlátolva az ATM használata 200 fontra, ugyanúgy mint külföldön. Illetve kevésbé biztonságosabb mint a Monzo például, ami azt hiszem fedez 80 ezer fontig.


Ki melyiket ajánlaná ilyen feltételekkel?


Illetve a kis extrák. Contactless mindegyik? Ugyanúgy használható mindegyik mindenhol Európában? A kártya kinézete választható? (Ezeket nem találtam eddig neten)



2019. ápr. 1. 22:17
 1/6 anonim válasza:

Revolut mindenképp!


Én is használom egy jó ideje. Az igazság az hogy Romániából de valutaátváltásra tökéletes.


Revolut kártya tulajdonságai:

- Európai szinten is elismert ( minden országban ingyenesen vehetsz ki pénzt róla bankokból )

- Contactless ( azaz érintéses fizetés )

- Kinézete változtatható, a normál rózsaszín, de lehet választani feketét, kéket, fehéret is, sőt és van egy új kártya ami fémből van, szürke csillogós színe van (nagyon király) csak ezért fizetni kell de nem magy dolog)

- Hivatalosan támogatott az Apple Payen minden országban ahol az Apple pay szolgáltatás elérhető

- A kártya létrehozása ingyenes viszont ahhoz, hogy leszállítsák neked, ami kb. 1800 Forint, fel kell tölts minimum 3500 Forintot (10€), ez gondolom azért hogy tisztában legyenek azzal hogy használni fogod a kártyát ( de ez neked megmarad a kártyán )

- Átválthatsz az alkalmazáson belül minimális árfolyamban pénzt direkt a kártyára számos valutában, ami ingyenes


Monzo-t nem használtam úgyhogy nem tudom milyen

Transferwise-ot viszont igen, mert ez nem alkalmazáson keresztül működik hanem nekik bizony van Bankuk így számos fizetéseknek vetnek alá ha nem vagy amerikai.( tapasztalatból mondom, megjárta a zsebem miatta)



Remélem segítettem!

2019. júl. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Végül Starling bankot választottam :)

Imádom, és a legjobb. 1 százalékot kamatpzik, és az ég világon minden ingyenes rajta, teljesen korlátlanul. Ami nem mondható el a Revolute vagy a Monzoról, mert azok 2-300 euróig ingyenesek csak.

De a Starlingon annyi pénzt veszek le vagy vásárlok külföldön is, amennyit nem szégyellek.

Monzóm is van, de azt csak addig használtam amíg meg nem láttam a Starlingot.

2019. júl. 5. 23:36
 3/6 anonim válasza:
A revoluton v starlingon van pickup lehetöség? Automatánál tudok berakni pénzt? Magyarul
2019. júl. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Nem. Csak utalni lehet rá. Ha Angliában laksz, akkor a Starling-ba lehet befizetni minden postánál, a Monzora pedig minden paypoint-os kisboltban.
2019. júl. 14. 10:30
 5/6 anonim válasza:
Starling kártyát csak angliába küldenek?
2019. júl. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen. És igazolni is kell egy névreszóló levéllel (lefotózni), hogy te ott laksz. Kár érte, mert ez a legjobb bank.
2019. júl. 18. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!