Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bukhatom az örökségem, ha...

Bukhatom az örökségem, ha beahatóhoz kerülnek hiteleim?

Figyelt kérdés
Van a nevemen 2 személyi hitel, egy árúhitel és még egy folyószámla hitel. És még ezekhez társul 2 Provident! Nem tudom fizetni őket. Tegyük fel behatóhoz kerül, és idő közben öröklök kb.100milliót érő ingatlant, akkor azt egy az egybe elvihetik? Jellenlegi hiteleim összesen 4,5 millió. Ha most nem fizetem és fél év vagy 1 év múlva öröklök, akkor teljes egészében az övék?
2019. ápr. 3. 17:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Behajtóhoz* mobil app rosszul javított....
2019. ápr. 3. 17:28
 2/7 anonim válasza:
A behajtó csak azt hajthatja be rajtad amivel tartozol nem?
2019. ápr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tegyük fel adott egy ingatlan. Aminek az ára 100 millió. Én nem bírom tovább fizetni a bankoknak a hiteleim, mert becsödöltem. A bankok átadják behajtónak. Mire oda kerül a sor lehet a 4,5 millióból lesz 10 millió. Nem fogok kihátrálni a fizetés alól. Meg fogok velük egyezni. De most anyagi váltságba kerültem. De viszont most ha úgy alakul, hogy nem fizetek, akkor mindent elfoglalhatják. Vagy rosszul tudom?
2019. ápr. 3. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Leírták! Csak a tartozás erejéig kell fizetned. Ráterhelik a 10milliót a 100 milliós ingatlanra.
2019. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elárverezik az ingatlant, ha az árverés sikeres, levonják belőle a tartozást (kamatokkal, végrehajtói költségekkel), a maradék pénz a tied.
2019. ápr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért az morbit lenne... arra már meg is lenne a vevő, aki csak beható pénzét fizetné ki....
2019. ápr. 3. 22:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Árverezési árból leveszik a tartozásod, a behajtó költségeit, a többi a Tied. Ha még előtte sikerül eladnod jó áron, és kifizeted az összes hátralékot, amivel tartozol, akkor lehet, hogy több marad Neked, mintha elárvereznék.
2019. ápr. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!