Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő telik el úgy...

Mennyi idő telik el úgy átlagosan ha bankoknak nem fizetem a hitelem és átadják beható cégnek?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 3. 20:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Behajtó! Nem nagyon működik a “j” billentyűm! Bocsánat!
2019. ápr. 3. 20:52
 2/7 anonim ***** válasza:
2-3 hónap
2019. ápr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azzal nem nyerek sok időt, hogy helyre hozzam az anyagi helyzetem
2019. ápr. 3. 21:33
 4/7 Szecessziós Vájling ***** válasza:
Attól függ mekkora az a tartozás. Havi 20-30 ezer forintos törlesztő nem fizetése esetén akár 1 évet is várhatnak - nem éri meg a banknak átadni a hitelt, mert a kis összeg behajtása nem túl költséghatékony (elvileg a behajtási díjat is te fizetnéd, de ilyenkor elég könnyű amellett érvelni, hogy az aránytalan a tartozás összegével szemben). ~0,5 millió forint környékén van most a legtöbb piaci szereplő ingerküszöbe - van ennél kisebb összegekre is faktoring, de az olyan is: lassúkás, látszat követeléskezelés.
2019. ápr. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3 millió 7e. Körül van az enyém.
2019. ápr. 4. 08:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, én a helyedben bemennék a bankhoz és jelezném a helyzetemet, majd megpróbálnék egyezkedni velük (alacsonyabb törlesztő, stb)
2019. ápr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, és ne várd meg, míg átadják követeléskezelőnek, mert akkor még sokkal többet követelnek majd.

Próbálj meg futamidő növelést kérni, vagy valami más ilyent. A banknak is az az érdeke, hogy fizetve legyen a hitel - nem az, hogy követeléskezelővel, végrehajtóval fussanak a pénzük után.

2019. ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!