Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel

A kérdés

Ha nagyösszegű készpénzt fizetek be az gyanús lehet a NAV-nak?

Anya és apa szeretne adni nekem pénzt az egyetem miatt, mert szeptembertől mesterszakon tanulok tovább.

Valószínű utána kincstárjegybe tenném szeptemberig.

Keress kérdéseket hasonló témákban: készpénz, pénz, bank, NAV, egyetem, felvételi, OTP, Unicredit

ápr. 4. 15:30  Privát üzenet  

A válaszok

Nem a semmiből lett pénzed, hanem valaki más számlájáról utalták át, ahová szintén valaki más utalta át, például munkabérként. Mindaddig amíg a pénz megléte legálisan alátámasztható, nincs miért aggódni.

Azt senki és semmi nem bünteti, ha valaki a családtagját pénzzel segíti, és nem is elvárás hogy a bankszámládon csak a saját kereseted lehet.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont ápr. 4. 15:34 Privát üzenet
Hacsak nem több tíz millióról van szó, akkor nem. Ha ekkora az összeg, akkor a terrorizmus finanszírozásának megakadályozása miatt kérdezősködhetnek.

A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont ápr. 4. 15:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

3 M forint körüli összeg lenne.

Korábban diákhitelként vettem fel részben, részben meg ők és nagyim spórolták össze.

Viszont kp-ban tartották, nem számlán.

# 3/4Időpont ápr. 4. 16:55 Privát üzenet
3m Ft az nem nagy. Pár nulla hiányzik

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont ápr. 4. 22:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha nyitok egy euro alapu szamlat es utalnak ra kb 5 millio ertekben, az gyanus lesz a banknak?
Németországban nagyösszegű AOK tartozásom van, tudok így bankszámlát nyitni Németországban?
Hogy tudok utánajárni, hogy egy gyanús kifizetés a számlámon pontosan kinek ment?
Nem gyanús kicsit ez a " minősített fogyasztóbarát lakáshitel"?
Csak nekem gyanús ez az erste bankos házaló ügynök?
Mikor lehet gyanús a NAV-nak, vagy más hivatalnak?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Banki ügyek, kamat, hitel rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!