Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudnák így hitelt felvenni?

Tudnák így hitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Kb. 5m-ért vennék házat 1 millióm van. 4 milliót kéne felvennem. Havi nettóm 140 ezer, kezes nélkül egyedül venném fel jelzáloghitelként, megadják ezt így?
2019. ápr. 4. 17:06
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
61%

Szerény véleményem szerint elég kicsi az esélye. Ha 5M egy ház, annak nincs túl jó piaci lehetősége, és a 20% csak a minimum törlesztő, amit kérnie kell a banknak. A saját üzletpolitikája szerint, ha úgy gondolja, ennél több önerőt is kérhet, azaz az éppen meglévő 20% az kicsi eséllyel lesz megfelelő. Emellett hozzátenném, hogy az önerő mértékénél, és a hitelnél nem a ház ára, hanem az értéke a lényeges, ami között lehet elég komoly eltérés is. Ez alatt azt értem, hogy ha a házat pl 6M-ra értékelik fel, akkor eleve kevés a meglévő önerő, ha viszont csak 4M-ra értékelik, akkor viszont nem adnak rá 4M hitelt.

Egyébként a fizetés elég lehet a 4M lakáshitelhez, de ott sem csak és kizárólag az összeg számít.

2019. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez pontosan az a határeset, ami iskolapéldában megfelel, de a valóságban necces.

A ház értékének 80%-a hitelezhető.

Ez egy 5 millás háznál épp 4 millió, mondhatni tökéletes.

De ugye ott van az, amit az előző válaszoló leírt, hogy mi van, ha az értékbecslő szerint nem ér annyit?

Illetve vidéken, kis falvakban nem elégednek meg a bankok a 20% önerővel, mert nekik gondolniuk kell arra, hogy esetleg el kell árverezni, és egy zsákfaluban a kutya nem fog megvenni egy 5 milliós házat 4 millióért.


A fizetésed szerintem is megfelelő, persze ez azt jelenti, hogy jó hosszú lesz a futamidő.

De gondolom nem azzal számolsz, hogy 4-5 év alatt visszafizeted.


Ezeknél nagyobb problémának látom a következőt. Ez személyes tapasztalat. mikor én megvettem a mostani házam, kb 300 ezrembe került, mire egyáltalán megkaptam a hitelt. Ha ez most is így van, akkor máris nincs 1 millió önerőd, csak 700 ezer, az meg semmire nem elég.

Eleve egy szerződés ügyvédnél ott kezdődik, hogy 80 ezer.

A hitel miatt közjegyzőhöz is kell menni, ez nekem anno 50 körül volt, ma már biztos több.

Az értékbecslőm 30 volt, ezt a bank is átvállalhatja, vagy lehet ilyen akció, utána kell járni.

Volt vmi folyósítási jutalék, 65 ezer. Meg még vmi, ami most eszembe sem jut.

Ja, és a vásárlás után egyből kijött az illeték, nekem 88 ezer, évekkel ezelőtt, gondolom ez sem lett kevesebb.

Ha vmi változott, az előfordulhat, de simán el tudom képzelni, hogy van helyette más jellegű költség.

Mivel ezekről én anno nem tudtam előre, vagyis nem mindenről, így elég rosszul érintett, mivel nem volt erre pénzem, és kölcsönt kellett kérnem, de azt se nagyon volt kitől, elég húzós időszak volt. Utána meg adjam meg a kölcsönt, mikor már a törlesztőt is fizetni kell...

Szóval még gyűjtögetned kéne.

Ja, eszembe jutott, hitelbírálati díj volt még, természetesen szintén több tízezer.

2019. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magasabb a kamata de a személyi hitel lesz a megoldás szerintem.

Könnyebb is megkapni. Gyorsan megvan. Kevesebb papírmunka.

2019. ápr. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

4 millio szemelyi hitelre, ekkora fizetesre? Nem hinnem... Ez nem egy nagy fizetes, onmagaban nem biztositek.

A jelzaloghitelnel viszont ott a haz, amit vihet a bank nemfizetes eseten.

2019. ápr. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
5M Ft-os házra nem fogsz kapni 4M Ft lakáshitelt, mert ez 80%-os finanszírozás, amit kisebb településeken erre a jövedelemre nem adnak meg. Valószínűbb inkább a 3M lakáshitel, de mellé az 1M személyi kölcsönt már nem valószínű, hogy elbírja a jövedelmed.
2019. ápr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!