Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan szoktatok pénzt lekötni...

Hogyan szoktatok pénzt lekötni? Betét feltörésekor kell fizetni pótdíjat?

Figyelt kérdés
Nem szeretem, hogyha a folyószámlámon van egy nagyobb összeg, így mindig igyekszem lekötni. Nyilván nem a kamat miatt teszem, szimplán csak megnyugtat, hogy ahhoz az összeghez így nem tud senki hozzáférni. A problémám csak az, hogy egyre halmozódnak a kis összegű lekötések, mind más-más lejárati dátummal. Hogyan lenne érdemes egy összeggé tenni? Törjem fel lejárattól függetlenül a betéteket? Kell ezért valamilyen pótdíjat fizetni? Érdemes ezt inkább ügyintézőre bízni, vagy megoldható netbankon is? Kezdő vagyok még ilyen téren. Ti egyáltalán lekötitek azt a pénzt, vagy véleményetek szerint biztonságban van a folyószámlán is?
2019. ápr. 6. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem számít a kamat, akkor bármilyen lekötést csinálhatsz. Már aznapra fel lehet törni, ha hozzáférés kell. Kamat 0 lesz. De van ilyenre lehetőség minden banknál.
2019. ápr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"ahhoz az összeghez így nem tud senki hozzáférni"

Ezt miből gondolod?

Feltöri, és azonnal ki is veszi.


Kérdezd meg a bankot, hogy milyen lehetőségeid vannak.

Be lehet tenni pl. tőkevédett részvénybe, és ezt csak 24 óra múlva lehet kivenni.

2019. ápr. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a kamat miatt kötöd le, akkor érdemesebb lehet alszámlát nyitni és oda átvezetni. Ha a kamat miatt, akkor pedig kifejezetten előnyösebb a több kisebb összegű lekötés, hogy ne az egészet kelljen feltörni ha csak egy részére van szükséged.
2019. ápr. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a három választ! :)


A "nem tud senki hozzáférni" kijelentésemet leginkább úgy értettem, hogyha elhagyom a bankkártyám és kifigyeli valahogy a pin kódot, akkor nyilván első útja lesz egy atm, vagy elkezd vele vásárolgatni a folyószámláról. De olyan sztorit is hallottam már, hogy vírus volt telepítve az ügyfél laptopjára, és netbankos átutalásnál szépen a távolból átírt a saját számlaszámára egy nagyobb összegű átutalást, miközben az ügyfél azt hitte, hogy az ő utalása zajlik a háttérben, nyugodt szívvel rányomott az elküld gombra. Nyilván egyedi eset, és védekeznek ez ellen a bankok, de sosem lehet tudni.


Az alszámlát megérdeklődöm, nem jutott eszembe, köszönöm.

2019. ápr. 7. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!