Bankkártya aláírása?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy mivel külföldre fogok utazni, ezért csináltattunk apám nevére egy új bankkártyát, amire utalt pénzt nekem, hogy ha nem lenne elég a kp, vagy kényelmesebb kártyával, akkor azzal fizessek. Eddig ezt nem igazán használtam, hiszen majd szerdán utazok el. A PayPassnak akvitálásához pedig egyszer be kell dugni valami vásárláskor, és holnap vásárolok még valamit, ezért úgy gondoltam, hogy akkor megcsinálom, kipróbálom, utána a PayPass is menni fog rajta.


Két kérdésem lenne. Apám nincs ma itthon, ezért nem tudja aláírni, és eddig ezt elfelejtettük. Vásárlásnál így is elfogják fogadni? Nem lesz semmi gondja az eladónak? Nem lesz nagy összegű, tehát 5000 alatt, de hogy nem tudom ez mennyire számít, hogy nincs rajta.


A másik az lenne, hogy mire szerdán utazok el, addigra nyilván aláírja, és hogy esetleg külföldön(pontosabban Francia, Hollandia, Anglia és Skócia) nem lesz-e ebből probléma? Mármint, hogy nyilván nem az én aláírásom, a kártya sem az enyém gyakorlatilag, és valami ilyet olvastam, hogy régebben alákellett írni a blokkot, és összehasonlították, hát ez így nyilván azonnal fail lenne.


Remélem érthetően írtam le a kérdést, elnézést a sok többszörösen alárendelt mondatért, de annyira nem vagyok jártas pénzügyekben, így reméltem valaki felvilágosít.


16/F(ha számít valamit)



2019. ápr. 8. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Rohadt nagy probléma lehet belőle. Hivatalosan nem is használhatnád az ő kártyáját.
2019. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
"Az adott egyesületi bankkártyát kizárólag az használhatja, akinek a nevére szól. Azt semmilyen körülmények között sem lehet kölcsönadni, vagy továbbadni harmadik személynek."
2019. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Pedig csináltathatnának neked is bankkártyát a te nevedre és akkor nem kell más kártyáját elvinni.Jó példa rá az Otp junior ami ingyenes,semmi terhelést nem tesznek rá(kezelési költség,kivételi,sms díj stb.) 25 éves korig lehet igényelni.
2019. ápr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam eddig egyszer nézték meg egy benzinkúton, egyáltalán nem gyakori.
2019. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elméletben nem használhatnád apád kártyáját, pláne nem írhatnád alá a bizonylatot helyette.

Gyakorlatban a lőtéri kutya se szokta megnézni, paypass-nál meg pláne.

De azért nem javaslom, mert tényleg galiba lehet belőle. Miért nem a te nevedre csináltattatok kártyát?

2019. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!