Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adósságot örökölni szülők...

Adósságot örökölni szülők után, mi a teendő? Többi lent

Figyelt kérdés
Ha a szüleim meghalnak akik az adósságon kívül mást nem hagynak rám akkor ki kell fizetnem? Mármint semmi pénzt házat nem hagynak maguk után csak az adósságot.. Több milliót akkor köteles vagyok kifizetni? Köszönöm előre is

2019. ápr. 10. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Mi az hogy házat nem hagynak maguk után? Talán hajléktalanok? Vagy valakire ráírták a házat? Kérdezz meg egy ügyvédet, ő pontosabb választ fog adni. Nem akarok butaságot írni, főleg úgy hogy semmi konkrétat nem írtál.
2019. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A hagyatéki tárgyaláson lemondhatsz az örökségről.

Ekkor semmi adósságod nem lesz, de ekkor semmit nem is kapsz!

2019. ápr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lemondhatsz az örökségről, tehát az adósságról is. Viszont ha örökölsz pl. egy házat + adósságot is, akkor vagy az egészről lemondasz, vagy semmiről. Olyna nincs, hgoy a ház kell, de az adósság nem.
2019. ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Adósságot is örököl az ember de csak az általa megörökölt hagyaték (örökrésze) erejéig felel a tartozásért.


Egyszerűbben fogalmazva.

Örököl valaki 5 millió forintért egy ingatlant, 3 millió forintért egy autót, és 15 millió forint adósságot. Ebben az esetben csak 8 millió forint adósságot követelhetnek tőle, mert ennyi a hagyatéki része.

Ha valaki nem örököl semmit, se házat, se kocsit, semmit, de van 3 millió forint adósság, akkor ahogy az előbb írtam, csak a hagyaték erejéig örökli az adósságot. Vagyis 0 forint bevételi örökség esetén 0 n forint adósságot örököl. Vagy semmit nem örököl. Nem kell kifizetni mert nincs miből.

2019. ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Visszautasíthatja az örökséget, ha már meghaltak a szülei. A lemondás a halál előtt van.
2019. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőséged van:

1. Felkeresel egy ügyvédet és lemondasz most későbbi örökségedről. (Ez élni fog akkor is, ha valami csoda folytán az egyenleg nem mínuszos lesz, vagyis törlesztik a hitelt, vagy megnyerik az ötös lottót)

2. A hagyatéki tárgyaláson visszautasítod a hagyatékot.


Mindenképpen keress fel egy ügyvédet, jogi tanácsadót, hogy hogyan lenne a legjobb.

Szóval nyugi, van kiút.

2019. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért az adósságról lemond, ami éppen egy jelzálog, akkor viszi hitelt nyújtó intézmény a zálogosított értéket (többnyire ingatlant) is.
2019. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondj le az örökségről. Ha megteszed, nincs min agyalni.
2019. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Albérletben laktak,a saját házukat elvitte a bank amin maradt kb 7millió ft hitel,ezen felül más hitelek.. Tehát örökséget nem hagynak rám csak hitelt,ezért kérdeztem hogy ki kell e fizetnem. :)
2019. ápr. 10. 22:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kell semmiféle örökségről lemondanod ha nincs örökséged. Mint írtam adósságot csak a hagyaték erejéig örökölsz. Ha semmit nem örökölsz akkor nincs miből levonni, így adósságot sem örökölsz. benne voltam 9 hónapja. Anyám halt meg. Semmije nem volt. Önkormányzati lakásban élt. Nem volt félretett pénze, nem volt semmi értékes ingó vagyona ( se arany, se festmény.. semmi) Még tévéje sem volt. ( alkoholista volt, nagyjából mindent elivott) Ezer éves ágya, szekrénye volt ami konténerben végezte a szeméttelepen.

Amikor meghalt a hagyatéki tárgyaláson közölték, hogy a kevés ingó vagyonra összeget sem mondanak, mert nem eladhatóak. Nincs se ingatlan , se bankszámla, viszont maradt adósság utána. Több havi elmaradt villany, gáz, vízszámla, elmaradt lakbér, közös költség stb. Tartozott a banknak is majdnem 500 ezer forint személyi kölcsönnel. Közjegyző közölte, hogy senki nem követelhet mert nincs miből követelni.

Így le is zárult az egész ( zárult volna) Később jöttek a gázosok, hogy tartozik, majd az elmaradt villanyszámlát is követelték. Én meg közöltem velük, hogy hajtsák be az örökségemből. Elküldtem a hagyatéki másolatát, hogy csak adósság volt semmi más, így ők is elkönyvelték veszteségnek, nem követelték többé.

Ha nincs olyan örökség amiből levonható az adósság akkor az adósságot sem öröklöd. Azt csak a hagyaték erejéig lehet örökölni.

2019. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!