Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel

A kérdés

Ausztriában lekötött bankbetétre mennyi kamatot adnak?

Gondoltam nyitok Ausztriában számlát, mert amit itthon adnak a lekötött pénzre az vicc.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Ausztria, osztrák bank, kamat, betét, lekötött betét

ápr. 13. 15:01  Privát üzenet  

A válaszok
nyugi ott sincs 10-20% kamat.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont ápr. 13. 15:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy mennyi nincs.

# 2/6Időpont ápr. 13. 17:07 Privát üzenet
Én bankom (ami amúgy osztrák) 0.7%-ot fizet a Magyarországon nyitott euróalapú betétekre. Szerintem kb ebben a nagyságrendben gondolkodhatsz max. (és azt is elviszi a gondolom aránylag drága számlavezetés).

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont ápr. 13. 18:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

3: Én azt hallottam, hogy 4-5% körül fizetnek lekötött bankbetétre osztrák bankoknál.

Nyilván nem párszázezret szeretnék lekötni.

De potyára azért nem autókáznék 6-800km-t Szabolcs megyéből, azért kérdezem.

# 4/6Időpont ápr. 13. 20:30 Privát üzenet

Rosszul hallottad, ne autózz feleslegesen.

Nyugat-Európában az alapkamat már régóta alacsonyan van, ahhoz igazodnak a betéti kamatok.

Ha évi 4% hozamban gondolkozol, akkor nyiss számlát az államkincstárnál és vegyél állampapírt.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont ápr. 14. 11:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A magyar államban meg pláne nem bízok a magánnyugdíj lenyúlása, meg a lakástakarék állami támogatásának egyik napról másikra történő megszüntetése óta.

# 6/6Időpont ápr. 14. 11:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ausztriában kamatoznak a bankok?
Ausztriában bankkártya aktíválás?
Üdv! Ha Ausztriában vettem fel hitelt, de viszont már nem fizetem egy idelye akkor azt hogy tudják behajtani rajtam?
Ausztriában megkeresett nagyobb összeget szeretnék hazautalni, milyen módon érdemes és milyen formaságokra kell ügyelni?
Ausztriában vagy más környező 'eurós' országban (pl. Szlovénia) van olyan banki nyereménybetét mint Magyarországon pl. az OTP gépkocsinyeremény betétkönyv vagy az FHB nyereménybetét?
Ausztriában dolgozom már másfél éve, szeretnék házat vásárolni jelzálog hitellel. Többi lent⬇?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Banki ügyek, kamat, hitel rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!