Hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés

A segitségeteket szeretném kérni , szeretnék végre házat venni hitelre , de fogalmam nincs hogyan kezdjem vagy kitől kérjek tanácsot Zala megyében Zalaegerszegen élek most. Nem vágyom álom házra akár zártkerti vagy hegyi ingatlan is lehetne ami nem éri el a 10 milliót.

Kettőnk fizetése 240-310 ezer ft között ugrál és semmilyen hitelünk nincsen csak kettő telefon előfizetés.



2019. ápr. 14. 19:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy akár tulajdonostol részlet fizetésre
2019. ápr. 14. 19:04
 2/7 anonim ***** válasza:
Keress ingatlant majd ha megvan intézd a pénzt
2019. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"szeretnék végre házat venni hitelre , de fogalmam nincs hogyan kezdjem"


Ahhoz, hogy egy házvásárláshoz hitelt kapj, min. 20 %, de inkább 30 % önerővel kell rendelkezned, azaz pl. egy 10 milliós ház megvásárlásához kb. 3 millió ft-od kellene lennie? Ez már megvan?

mert az az igazság, hogy addig szóba sem áll veletek a bank - hiába van rendszeres jövedelmetek.


És bizony a telefon előfizetés is beleszámít, az is lejön a fizetésetekből.

2019. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos el kell, hogy szomorítsalak, de ennyi fizetésből nemigen fogtok tudni fenttartani egy házat.

Először is kell önerő, ahogy előttem írták, aztán a havi törlesztő legalább 110-120 ezer lesz (hacsak nem akarsz 25 évre hitelt felvenni, de azt csak idióták csinálják)

Már itt bukta lehet, ugyanis max a fizetés 50%-ig adnak hitelt a bankok. Aztán rezsi, kaja, stb és hopp, el is ment az egész.

Mi ketten egy panelban vagyunk meg ennyiből, pedig nem luxusban élünk és nekem még olcsó is a törlesztőm. Szóval ha csak ennyi a pénz, akkor inkább vegyél egy kisebb lakást, mert nem fog maradni semmi.

2019. ápr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Zártketi ingatlanra nem adnak lakáshitelt. Max. személyi kökcsönt vehettek fel, de ilyen fizura kicsi az esély. Max. 2 milliót kapnátok.
2019. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy külterületi háznál könnyen lehet az elvárt önerő 40-60% is. A 20% csak a törvényi alsó határ.
2019. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen , igazatok volt annó nem volt elég ez a fizetés ezért kimentem külföldre , de rá egy évre szét is mentünk párommal , mert 5 év után szerencsésen megcsalt ...

De már kint élek és vettem is magamnak házat :)

Azért köszönöm nektek.

2021. máj. 9. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!