Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptam egy vadonatúj piros...

Kaptam egy vadonatúj piros 500 Ft-ost. Egy hajtás sincs rajta. Mi arról a véleményetek, hogy elrakni s pár év múlva mikor már ritka lesz a vadonat uj, eladni gyűjtőknek 1000 Ft-ért? Van benne fantázia? Ha igen, ez legális?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 17. 00:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legálisnak legális de baromság mert folyamatosan fognak újakat kibocsájtani tehát nem lesz soha értéke egy UNC 500-asnak. Esetleg Ebayen lehetne eladni de ott sincs olyan balek aki dupla árat fizessen.
2019. ápr. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Maga a címlet sosem lesz ritka. Egyes kibocsátások, azaz betűjelzések lehetnek ritkábbak és utólag felértékelődhetnek, de ehhez több idő és nagy szerencse is kell. Erre spekulálva nem éri meg eltenni.
2019. ápr. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem cimlet ritkaságára gondolok hanem a sértetlensége ritkaságára.
2019. ápr. 17. 07:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Folyamatosan nyomnak új bankókat, automata rendszeresen újat is ad.
2019. ápr. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milliardos leszel
2019. ápr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki gyűjti az ilyeneket, az már most eltett belőle pár vadiújat, és majd pár év múlva előveszi nézegetni, nem fog érte dupla árat fizetni.
2019. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd el. Mindenre akad egy vevő :)
2019. ápr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Van benne ráció, de inkább hosszabb távon, mondjuk amikor a mostani bankjegyet kivonják a forgalomból, akkor már érdekesség egy szép állapotú a régi motívumokkal. Alapvetően annyi a kérdés, hogy megér-e neked annyit a tárolása és a későbbi utánajárás, hogy belevágj. Meggazdagodni nem ebből fogsz: ha 10 év múlva eladod annyiért, mint amennyit most mondjuk 2000 forint ér, vagy ráhagyod a gyerekedre, aki 50 év múlva eladja akkora összegért, mint most 10-20 ezer forint, akkor megéri? Neked kell dönteni de végülis mivel kis összeg, miért ne, lassan egy fagyizással elmegy ennyi... :)
2019. ápr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!