Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy egy sima banki utalásért levonnak 2600 forintot?

Figyelt kérdés

Már nullán voltam a kártyámon, de kellett rá hirtelen (mára) 9,000 Ft.

Ezért anyukám utalt rá egy tizest még tegnap...

Viszont csak 7400 forint érkezett meg rá.


Oké, hogy nem egy banknál vagyunk, de miért kerül ennyibe egy utalás, vagy miért csak ennyit kaptam vajon?


(MagNet Bank és CIB)


2019. ápr. 18. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

ha van netbankod, akkor ott meg tudod nézni a számlatörténetben, hogy mire vontak le pénzt.


Ez nagyon sok egy utaláshoz, olyasmi lehet, hogy épp most terhelték meg mondjuk egy bankkártya éves díjával, vagy nem tudom.


Meg tudod nézni a te számlád díjjegyzékét, keress rá a számlád nevére és keresd ki a díjjegyzékben mennyi az utalás díja.

2019. ápr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem az utalás díja volt ez.

Valami másért vonták le.

2019. ápr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utalás díját a küldő fizeti magyar bankok között mindenképp. Ha a küldő átutal 10ezer forintot, akkor a címzett 10ezer forintot fog megkapni.

És a küldő számláján terhelnek még X forintot.


Tehát ha a te számládon csak 7600Ft látszik annak valószínűleg az az oka, hogy küldés előtt -2600Ft volt az egyenlege.

2019. ápr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az utalás díja volt, hanem negatívban volt a számlád.
2019. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Így van: valami miatt Neked mínuszba mehetett az egyenleged: számlavezetési díj elmaradása vagy éves kártyadíj miatt.
2019. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de nem voltam mínuszban, valami apró is volt még rajta...

Majd később megpróbálom megnézni neten, ha be tudok jelentkezni. :/

2019. ápr. 18. 14:13
 7/12 A kérdező kommentje:
És elvileg nincs is számlavezetési díj (CIB ECO)...
2019. ápr. 18. 14:14
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

A kártyán nincs pénz, jegyezzétek már meg az életre.

Itt meg ezt tényleg tök fölösleges megnézned, lépj be a netbankba és nézd meg a SZÁMLA történetet. Ha belföldi forintszámláról utalt, annak nincs költsége, lehet számlavezetési díj vagy kártyadíj.

2019. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Köszi a válaszokat, de nem voltam mínuszban, valami apró is volt még rajta..."


Jó de értsd meg, ha én 10ezer forintot utalok az Elműnek akkor nálam mondjuk 10030 forintot von le és az Elmű megkapja mind a 10ezer forintot.


Ha nem így lenne, akkor sose tudnám, hogy akinek pénzt küldök mennyi kap majd meg belőle, ami nem lenne normális dolog.


Tehát amit levontak az biztos, hogy nem utalási díj és a te oldaladon kellett levonniuk.

Amúgy tényleg a legegyszerűbb, ha netbankban megnézed a tételeket.

2019. ápr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
Biztos, hogy a sima, mezei átutalást használta, és nem valami "azonnali" átutalási formát? Pl Viber (nem, itt nem az alkalmazásra gondolok). HUF számlákról van szó, ugye?
2019. ápr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!