Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire veszélyes banki...

Mennyire veszélyes banki kölcsönt felvenni?

Figyelt kérdés

Juniusba szeretnék igényelni egy kisebb kölcsönt az OTP banktól és ez lenne az első kölcsönöm is és hát eléggé félek mert hallottam nagyon kiábrándító sztorikat is ezzel kapcsolatban. 200.000 forintról lenne szó egyébként.

Mennyire veszélyes ez? Valakinek van valamilyen rossz tapasztalata ezzel kapcsolatban?



2019. ápr. 19. 22:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

írhattál volna valami konkrétumot...én nem tudom, mire gondolsz.


ha időben tudod fizetni, mi baj lehetne?

2019. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem artana tudni mire kell, meg hogy amugy mibol fizetned vissza. Ha mindig idoben torlesztesz, semelyik banki kolcsonnek sincs 'veszelye'.
2019. ápr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Van legalább 3-4 hónapot meghaladó rendszeres jövedelmed (munkaviszonyod) és ha igen, akkor mennyi?

2019. ápr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha te ennyire elore tudod tervezni azt a kolcsont, akkor valoszinu, hogy valami "luxuskiadas". A veszelye, hogy raszoksz, hogy a takarodon tul nyujtozkodsz es eltemeted magad adossagban.
2019. ápr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok és 8 hónapja munkaviszonyban vagyok. Lakás kaucióra kellene igazából
2019. ápr. 20. 00:38
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen a legtöbb bank el fogja utasítani a hitelkérelmedet.

Viszont, ha 8 hónapja munkaviszonyban vagy, akkor megpróbálhatnád a folyószámla hitelkeretet - hátha azt megkapod. Ez lehet a fizetés 2-3 szorosa és a bank állítja be a hitelképességed (fizetésed és banki múltad) alapján - ezt talán megkapod.

A folyószámla hitelkerettel viszont nagyon kell vigyázni, mert ez azt jelenti, hogy az első hónapban "leveheted" ugyan a fizetésed mellé a 200 ezret, de a következő hónapban már valamennyit vissza kell fizetni belőle + a kamat - és könnyen elcsúszhatsz.

Hogy érthetőbb legyen: ha van 100 ezer ft fizetésed, akkor az első hónapban lesz összesen 300 ezer ft felvehető pénzed, de a számlád - 200 ezren fog állni. Következő hónapban megkapod a fizetésed, akkor a 100 ezer rámegy, elvileg részben "feltöltődik" - így elvileg "csak - 100 ezer lenne a fizetésed napján. Igenám, de felszámolnak kamatot is, meg egy minimum összeget a visszafizetésre - így mondjuk abban a hónapban 10 ezer ft-al többet kell fizetned, tehát már nem 200 ezer a tartozásod, hanem 210 ezer, ami azt jelenti, hogy abban a hónapban már csak 90 ezret költhetsz a fizetésedből, ha törleszteni akarsz. Igenám, csakhogy abban a hónapban is élned kell valamiből, így aztán a fizetésedet elköltöd és máris megint mínusz 200 ezernél vagy, mert engedi a rendszer a további költéseket is, mivel 200 ezer a hitelkereted - így aztán valóban nagyon veszélyes lehet és nagyon el lehet csúszni, mert főleg kezdő munkavállaló számára kevésbé átlátható, mikor hol tart. bocs, hogy ezt mondom, de még felnőttek közül is sokan nehezen értik meg ennek a működését.

Azt javaslom, ha nem tudsz a fizetésedből min. havi 20 ezer ft-ot erre beáldozni és azt fegyelmezetten betartani, akkor bele se kezdj.


Mondjuk lehet, hogy nem is adják meg, de ezt legalább megpróbálhatod - a személyi kölcsönt szinte tuti, hogy elutasítják.


Nem tudom, miért akarsz lakás kauciót letenni 8nyilván albérlet) - de hacsak módod van rá, inkább ne menj még albérletbe, mert a szülői házban sokkal jobban lehet spórolni. Ha elmész albérletbe + kölcsönt veszel fel, az már elég jelentős kiadás havonta (lakbér+rezsi) és emellé még kölcsönt felvenni... hát, nem tudom... Hacsak nincs min. 2-300 ezres fizetésed - de akkor meg abból gondolom, már félre tudtál volna tenni.

2019. ápr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Júniusig simán félre tudsz tenni kaucióra ha dolgozol és még otthon laksz.
2019. ápr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem otthon lakok. Albérletet fizetek és a saját pénzemből eszek. Juniusba kellene költöznöm. Az OTP banknál nem utasitották el. Hivatalosan a fizetesem 72.000 ft és erre a bank azt mondta hogy áll hitelt tudok kérelmezni ennek a maximális összege 200.000 forint, pont amennyi kell nekem.
2019. ápr. 20. 17:18
 9/18 A kérdező kommentje:
Tehát nem az volt a kérdésem hogy kapok-e hitelt.. azt már tudom hogy kapok
2019. ápr. 20. 17:20
 10/18 anonim ***** válasza:

"" Hivatalosan a fizetesem 72.000 ft és erre a bank azt mondta hogy áll hitelt tudok kérelmezni ennek a maximális összege 200.000 forint, pont amennyi kell nekem."


Bocs, de mi az az "áll hitel"?

(6-os vagyok)

2019. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!