Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes várni a hitelfelvétell...

Érdemes várni a hitelfelvétellel a jobb fizetés utánig?

Figyelt kérdés

A férjem valószínűleg napokon belül elnyer egy állást, ahol három-négyszer annyit fog keresni, mint eddig. Viszont most örökölt egy összeget, és azonnal hitelt akar venni és lakást vásárolni, fel a kismamás támogatástól is, hogy akkor majd megint ugrik az ingatlanok ára.

Szerinte ha van nettó 150 ezer feletti kereseted, akkor nincs nagy különbség a hitel konstrukciókat illetően.

Én pénzügyi analfabéta vagyok, de ez nagyon hihetetlenül hangzik. Nincs igazam, hogy érdemesebb várni a jobb fizetésig, és utána pár hónappal hitelkérelmet beadni?


2019. ápr. 20. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Nettó 150 ezres fizetés manapság már sajnos szinte semmi.

Valószínűleg a férjedet "megbolondította" az örökölt összeg és "elszállt": le kéne, hogy higgadjon, mert a kapkodás sosem jó.

Egyáltalán nem valószínű, hogy nagyon elszállnának az ingatlan árak - így is már elég magasan vannak - jó, vidéken nem, de nem tudjuk, az ország melyik régiójáról beszélünk.

Az én meglátásom: először kapja meg azt az állást, (3 hónap próbaidő, azalatt bármikor elküldhetik, aztán miből fizetitek a hitelt?), dolgozzon benne x ideig és aztán réértek dönteni, amikor már VALÓBAN többet keres és jobb a pozíciója a bankoknál is.

Ha eddig tudtatok ott lakni, ahol most laktok, akkor valószínűleg ezután is kibírjátok még pár hónapig :-)

Hacsak nem albérlet és ki akar rakni a tulaj...

2019. ápr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%

Álljatok be a sorba, vegyetek ti is ingatlant akkor, amikor a csúcson vannak az árak. Gondolom a bitcoinba is akkor akartátok beszállni, amikor minden hülye vette. Ez a CSOK, asszony kölcsön csak arra jó, hogy még mélyebb legyen a következő válság,


Sok idióta eladósítja magát a semmire, és pár év múlva megint a bank, a kormány, a szomszéd, a főnök, és mindenki hülye lesz, amiért jogosan be akarják rajta hajtani a tartozást.


Na én ekkor fogom harmadáron, kp-ban megvenni a lakásokat.

2019. ápr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Most 3 szor vagy 4szwr annyit dog keresni? Van alairt szertodrs hogy övé az állás? Szerintem is majs ha lejart a probaido raertek ugralni
2019. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
De próbaidős lesz, nem?
2019. ápr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem 150-et keres most sem, csak ezt mondta. Albérletben lakunk, januárig szól a szerződés. éveket azért nem szeretnénk várni.
2019. ápr. 20. 12:38
 6/7 A kérdező kommentje:
Budapest amúgy.
2019. ápr. 20. 12:38
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

menjetek másik albérletbe és várjátok meg, amíg kipukkan ez a buborék....és valószínűleg egyidejűleg megérkezik a következő világválság. ez azért max. 2-3 éven belül bekövetkezik. ha mégsem (amire kevés az esély), akkor addig is gyűjtöttetek pénzt, megnézhetitek, hogy még mindig megvan-e a jó állás és újraértékelhetitek a helyzetet.

egy épp most kapott állásra alapozva egyébként sem okos dolog hitelt felvenni.

nem viccelek, tényleg jobb várni.

2019. ápr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!