Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a Monzo és hogy működik?

Mi az a Monzo és hogy működik?

Figyelt kérdés

Elolvastam az angol wikipédia cikket, de maradt bennem néhány kérdés.

Ez végülis egy online bank? Van értelme Magyarországról (OTP) regisztrálni, hogyha megyek az Egyesült Királyságba, legyen valuta (font) számlám meg virtuális kártyám hozzá? Van ennek valami díja?



2019. ápr. 21. 09:06
 1/2 A kérdező kommentje:
A probléma megoldódott, mert csak az UK-ból lehet regisztrálni. Egyébként mi ez a Monzo? Még mindig nem értem a lényegét.
2019. ápr. 21. 09:14
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez egy teljes értékű bank, csak éppen nincsenek banfiókjaik városonként, hanem helyette mindent telefonon vagy online intéznek a felhasználók is. Például a mobiloddal meg is nyithatod a számlád, beküldesz képet a személyidről, meg egy videót ahogyan felolvasod az adott szöveget, (mondjuk azt hogy "I want a Monzo account".)

Szóval lényegében egy bank, csak kedvezőbb feltételekkel. Ugyanúgy kapsz bankkártyát, amit használhatsz világszerte bárhol, és 200 fontig nincs se kezelési költség, se semmi. Vásárolhatsz vele, pénzt vehetsz le vele szinte mindenhol ingyen. Ráadásul a valutát a mastercard váltja, nem a rabló magyar bank. Én így 1 fontért kapok 365 forintot, mondjuk 340 helyett, ráadásul nincs 50p egyszeri díj, +3% levonás az összegből.

Az alkalmazás is nagyon jó, ráadásul 80 ezer fontig minden be van biztosítva az angol állam által, ha esetleg eltűnik a számládról. Ráadásul ez az egész teljesen ingyenes. Ha nem is használod, még akkor sem kell fizetned. Minden teljesen ingyen van.


De! Felesleges a Monzo-val bajlódni, mivel a Starling bank sokkal de sokkal jobb. Ugyanezeket tudja, csak a Starling-al korlátlanul vásárolhatsz külföldön, online és pénzt is vehetsz fel. Ráadásul a Monzo-val mondjuk félévente csak 1000 fontot vehetsz le, de ez a Stagling-nál unlimited.

Viszont annyival jobb is, hogy az app könnyebben használhatóbb és átláthatóbb, ráadásul simán válthatsz euró alapú számlára is, ha neked nem csak a font alapú kell.

A Starling minden szempontból sokkal jobb. Én mindkettőt használom, de nyilván a Starling a jobb.

2019. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!