Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kis értékű házra (6,5 millió...

Kis értékű házra (6,5 millió forint) melyik bank jöhet szóba (Budapest Bank, Erste vagy K&H)? Nem megyeszékhelyen van az ingatlan. A 20 %-os önerő van meg csak hozzá, plusz ingatlanfedezetet nem tudok bevonni. Jövedelmem 180. 000 Ft havonta.

Figyelt kérdés

#lakáshitel #Kis értékű ház
2019. ápr. 21. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Azt akarod mondani, hogy nincs tíz milliód megspórolva? Nem hiszek neked. Viktor azt mondta, hogy mindenkinek van tizenkét millió forint megtakarítása. És amit ő mond, az úgy is van.
2019. ápr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Házat full hitelre?

Felejtsd el!

2019. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
71%
Kb biztos vagyok abban, hogy semelyik bank nem fog adni 20% önerővel hitelt vidéki, 6.5 milliós házra. A kért önerő többnyire közelebb lesz az 50%-hoz, mint a 20-hoz.
2019. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de várok olyan hozzászólást, ami érdemi választ is ad. Nem a hitelfelvétel a kérdés, azt már eldöntöttem, csak azt kérdezem, - olyan emberektől akiknek már van hasonló tapasztalata - hogy melyik bank jöhet szóba a felsoroltak közül?
2019. ápr. 21. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értessz a szóból? Nem te döntöd el, hogy kapsz e full hitelt, hanem aki adja. És legális komoly bank erre nem ad. Uzsorásokkal meg szóba se állj. Az a te érdeked, hogy erre nem adnak hitelt. Mert azt vissza is kellene fizetni ám. Kamatostul.
2019. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

bármelyik bank szóba jöhet, ez a rövid válasz a kérdésedre.


a hosszú meg az, hogy ha a 180ezer nettó, akkor (mert ha nem nettó, akkor végképp nem értem mit szeretnél, bár így is kevéssé) a következőkre kell gondolnod:


kb. 30-35ezer hiteltörlesztés havonta, 20 éven át.

van-e az önerőn kívül bármilyen megtakarításod? ha elveszted a munkád, munkahelyet akarsz váltani vagy munkaképtelen leszel, ebből a megtakarításból kell élned és a hitelt törlesztened, amíg jobbra nem fordul a helyzet.


gondolom, de legalábbis remélem te sem úgy tervezel, hogy ilyesmi 20 év alatt egyszer sem fog előfordulni.


a többi kiadást el sem kezdem sorolni (egy ház fenntartása majdnem mindig drágább, mint egy lakásé), mert ha ez nincs meg, kár lenne belevágnod.


csak attól tartok te már elszántad magad, és mindegy ki mit mond.

2019. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem lakásvásárlásnál a GDN Hitelcentrum segített. Ők versenyeztették a bankokat, végül az lett, amelyik a legoptimálisabb volt a számomra. Érdemes megnézned. :) Remélem, tudtam segíteni! :)
2019. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van Bécinek, ilyen kis értékű ingatlanra egyik bank sem fog adni 80% hitelt, mert a "magas finanszírozás" csak nagyobb városokban, felkapottabb településeken jellemző és nem ilyen kis értékű házra, hanem forgalomképes lakásokra. A jövedelmeddel nincs semmi gond, az önerőd viszont kevés.
2019. ápr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyik bank se jöhet szóba. Községekben legalább 30% önerő kell és tégla épület, plusz nagyvárostól 10-20 km-es távolság. Ha messzebb van, nem tégla, akkor 40-60% önerőt is elkérnek.
2019. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!