Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Munkabér letiltás csökkentést...

Munkabér letiltás csökkentést ezzel a módszerrel meglehet oldani?

Figyelt kérdés
Mivel a hitelemet már nem tudom fizetni ezért a munkáltatómmal szeretnék beszélni hogy módositsa a szerződést 4 órásra minimálbérre. Ennek mennyi a nettója? Mert ugye akkor annak a felét vonnák majd ha sor kerülne erre.mivel mosz 110 ezret kell fizetnem és kapok 160 ezret. Úgy meg ha mondjuk 60 ezer nettót keresnék papiron akkor csak 30 at vonhatnának.Szerintem ez nem rossz ötlet lenne. Semmi nincs a nevemen és nem is akarom hogy legyen akármi is,amíg nincs lerendezve a tartozásom. De jelenleg sajnos nem tudok fizetni fontosabb a családom hogy legyen mit enni és legyen hol lakni.. ez csak egy ötlet még nincs felmondva a szerződés de úgy érzem ebből ez lesz. A kérdés csak annxi hogy ezt meg e lehet igy oldani? Munkáltatónak ez okozhat e gondot stb?

2019. ápr. 28. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted okozhat neki gondot, hogy feketén fizeti a béred egy részét?

Á, dehogy...

2019. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy db letiltás esetén 33%-ot von.Több db esetén összesen max 50 %-ot.
2019. ápr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Milyen hitel? Havi 110 törlesztőnél jelzálogalapúra gondolok. Hol az ingatlan?
2019. ápr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Persze, semmi gond ezzel. De ugye az sem lesz baj, ha a munkáltatódnak hirtelen más kifizetnivalója akad, ezért csak a papíron lévő bért adja neked?
2019. ápr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Remek ötlet a kamat megcsaknő és nő
2019. ápr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom, hogy nem gond a munkáltatónak, ha csak 4 órás minimálbért kell neked fizetnie, az a 160 ezerhez képest jóval kevesebb.
2019. ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Szóval a munkavállaló "szürke" foglalkoztatásra akarja rávenni a munkaadót - akinek igenis, lehet belőle baja, nagyon durván megbüntehetik, ha lebukik - majd ehhez még "fedezetelvonás" is társul, egyre szebb.


Amúgy az igencsak érdekelne, hogy hogy lehet 110 ezres törlesztőd, ha csak 160 ezret kapsz kézhez?

Meg hogy mégis mit vettél abból a pénzből, mert ez nem csekély törlesztő? Ha lakást, akkor hiába nincs a neveden, a feleséggel (ha így gondoltad a családot) vagyonközösségben vagytok (esetleg adóstárs) és bizony vihetik a házat.


Semmiképpen nem javaslom az általad vázolt megoldást - sumákolás, mások törvénytelenségbe hajszolása helyett (amúgy emiatt akár ki is rúghatnak a munkahelyedről, hogy ilyenre akarod rávenni őket, mert ez többek között adócsalás a munkahely részéről) - szóval ehelyett inkább azt javaslom: menj be a bankba, próbálj meg alacsonyabb törlesztőt kialkudni, vagy adósságrendező hitelt felvenni. Sokkal tisztességessebb út és legalább nyugodtan alszotok, nem kell örökös rettegésben élni, hogy mikor jönnek a végrehajtók?

2019. ápr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 7-es választ kár volt ám lepontozni!
2019. ápr. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kössz, 8-as, úgy látszik, még mindig az adócsalók országa vagyunk, azért lettem lepontozva :-(

Ha írok egy olyan javaslatot, ahol a kecske is jóllakik, meg a káposzta is megmarad, akkor az nem jó: pedig így a tartozás is csökkenne (ha lassabban is), meg a házat se vinnék el a végrehajtók, a kérdező is nyugodtan alhatna. Már nem is izgatom magam emiatt - itt legalább tudom, miért húztak le.

2019. ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jaj azért ne csináljunk úgy mintha a munkáltatók mindig tisztességesen bejelentenék az alkalmazottakat.

Össze se tudom számolni hány emberről tudom, hogy feketén dolgozik esetleg szürkén. Ezt pedig legtöbbször nem a munkavállaló kéri így, nekik általában csak jó lenne egy rendesen bejelentett állás. A munkaadó viszont már eleve úgy veszi fel, hogy minimálbér és még valamennyi zsebbe.

Persze félreértés ne essék, nem támogatom ezt én sem. Viszont a válaszolók szinte ledöbbentek, hogy “Úristen ez adócsalás és ebbe még a munkaadót is belerángatnád”. Mintha ez eddig egy nemlétező jelenség lett volna.

2020. márc. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!