Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Évek óta megváltozott az...

Évek óta megváltozott az állandó lakcímem, azonban nem jeleztem a diákhitel központ felé. Mostmár ne is tegyem? Rendesen törlesztek nem szeretnék egyösszegű behajtást. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Igazából ez teljesen elkerülte a figyelmem. Évek óta élek párommal és a gyerekemmel egy lakcímen. Azonban a diákhitel felvételekor még a szülői házban éltem. Ma is oda küldik a levelet ha nagy ritkán küldenek vmit, de anyukám mindig ideadja, 2 utcára lakik tőlünk. Sajnos a napokban olvastam róla hogy lakcímváltozás bejelentésének elmulasztása szerződésszegés és behajtják egyben az egészet. Hát ezt én nem akarom. Most ha évek múltával jelzem, hogy máshol lakok akkor azonnal behajtják? Egyben nem is tudnám kifizetni. Mi tehetek vagy inkább mit nem? Nagyon megijedtem.

2019. máj. 2. 06:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak akkor lenne gond, ha pontatlanul vagy egyáltalán nem fizetnél. Nálad nincs ilyen probléma.

Egy levélben megírod a lakcímváltozást és ennyi.

2019. máj. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ez biztos? Mert nem akarom, hogy pont ezzel úgymond kincsesszek magammal. Pontosan fizetek igen. Szóval tényleg csak ez aggaszt, hogy ha valahogy kibukik hogy nem oda vagyok már bejelentve akkor bontják a szerződést stb..
2019. máj. 2. 08:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj már ennyire. A kutyát nem érdekli hogy mikortól változott a lakcímed, most bejelented, tudomásul veszik és a következő csekket az új címre fogod kapni. ennyi!!
2019. máj. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
Tudnád idézni a vonatkozó részt?
2019. máj. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!