Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ugyanannyi a végtörlesztés...

Ugyanannyi a végtörlesztés tíz év után is, mintha húsz évre számolnánk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném lezárni a lakáshitelt, tíz évvel hamarabb. A bankban viszont azt mondták, hogy még a fennálló tőke tartozást kell fizetni, holott mi tíz éve a húsz évre kiszámolt kamatokat fizetjük. Úgy gondolom, hogy a kamat mértéke tíz évnél kevesebb, mint a húsznál, így nem értem, hogy miért kéne nekem a húsz éves konstrukciót kifizetni, ha most akarom lezárni. Tudna ebben valaki segíteni?


Számszerűen: felvett hitel 8.7 millió, havi törlesztő átlagban, mivel változott állandóan 60ezer, idáig tíz év van letudva. A fennálló tőke pedig 5.2 millió és ezt kéri a bank.


2019. máj. 2. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Mert a bank nem a két szép szemedért adott kölcsön, hanem higy neki haszna legyen. Nyilván el is mondták, amikor megkötöttetek a szerződést, hogy milyen feltételekkel lehet vegtorleszteni.
2019. máj. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké, szemétkedés pipa. Megvolt. Remélem így már jobban vagy. A szerződés előtte, infó nincs benne. Ha lenne, akkor nem itt kérdeznék. Esetleg egy hasznos hozzászólás?
2019. máj. 2. 08:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Egeszen biztos, higy a szerzodesben szerepel a vegtorlesztes feltetele, kerdezo. Szemétkedés nélkül
2019. máj. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elolvastam, többször is, és közben sikerült beszélnem a hitelügyintézővel is és kiderült, hogy egy jó nagy szemét hitelt sikerült kifogni, amit akkor lenyomtak a torkunkon, mivel az építő náluk intézte a dolgokat. Ennyi. Megszívtuk. Amúgy a szerződésben tényleg nincs szó konkrétan a végtörlesztésről, még az sem, hogy mennyibe fog kerülni. Nem is foglalkoztam volna vele, ha most nem akarnánk eladni. Így jártunk.
2019. máj. 2. 09:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, az a helyzet, hogy 1-es nem "szemétkedett", ugyanis attól, hogy nem tetszett a válasza, attól még igaza van.

Az a helyzet, hogy bankok tényleg nem a két szép szemedért adnak pénzt és még csak nem is az építtető volt volt a szemét, hanem... na ki? Hát a bank, aki 20 évre ugyanannyit kér, mint 10 évre - nekik ugyanis nem érdekük a végtörlesztés - nekik jó 20 év múlva is a pénzed - a végtörlesztéssel ugyanis "buknának".

Hát ezért történt veled az, ami.

Sajnálom, de azért remélem, az eladással még így is jól jöttök ki a dologból - hiszen azóta jelentősen felmentek az árak.

Amúgy utána számoltam, ha 10 évre vettétek volna fel, akkor is közel 4 milliót kellene pluszban visszafizetni 8ennyi lenne a kamat).

2019. máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Végtörlesztésnél kifizeted a fennálló tőketartozást és megúszod a hátralévő évek kamatát.


8.7milliót felvettél. 10 év alatt kifizettél 7,2milliót.

Ebből 3,5 millió volt tőketörlesztés és 3,7millió a kamat.


Ezért tartozol még mindig 5,2 millióval.

Ha még 10 évig fizetsz havi 60ezret, akkor ki fogsz fizetni még 7,2 milliót, amiből 2 millió lesz a kamat, 5,2 millió a tőke.


Ha most kifizeted az 5,2 milliót, akkor a 2 millió további kamatot már nem kell kifizetned.


Ebben semmi átverést nem látok.

Felvetted a hitelt, a banknak kvázi megígérted, hogy ki fogsz fizetni 5,7millió kamatot 20 év alatt. Te korábban le akarod zárni a hitelt, és "csak" 3,7 millió kamatot fizetsz a banknak. A bank ennek nem feltétlenül örül, de nem is tiltja, hogy ezt tedd.

2019. máj. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os, igazad van, mert nekem is 10 évre 3,8 millió ft jött ki kamatnak a 8,7 millióra - csak én nem ennyire profin számoltam, mint Te (a 7,2 nekem is kijött, csak a felbontása nem olyan profin, mint Nálad :-) )
2019. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az addig oké, hogy tíz évre kevesebb a kamat összege, mint húsz évre, de a bank nem a 20 évre járó kamatot akarja veled kifizettetni, hanem a tőketartozásodat.

A tőketartozásod pedig nem a fele lesz a futamidő felénél, mutatom, hogy miért:

A hitel elején a törlesztőrészleted nagyobbik része a kamat, a kisebbik része a tőke. Hiszen az elején van 8 millió tőketartozásod, arra számítják a kamatot és azt osztják el a havi törlesztőbe. Ahogy csökken a tőketartozásod, egyre nagyobb lesz a törlesztőben a tőkerész és egyre kevesebb a kamat, hisz egyre kisebb fennmaradó összeg után egyre kevesebb a kamat is.

2019. máj. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Bár nem tetszik, de hát ez van. Majd lesz valahogy.
2019. máj. 2. 10:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, mint írtam, ha 10 évre vetted volna fel, akkor is 3,7 millió ft lett volna a kamat - és gyakorlatilag csak ezt fizettétek vissza.

6-osnak nézd meg a számítását - tű pontosan leírt mindent.

Semmivel nem fizettek így többet, mintha 10 évre vettétek volna fel - akkor is 3,7 millió a kamat.

2019. máj. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!