Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Olyan ember hogy mer hitelt...

Olyan ember hogy mer hitelt felvenni/fizetni akinek semmi tartalék pénze nincs?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kollégától hallom, hogy ha nem utalja a cég időben a fizetést akkor nincs annyi a számláján, hogy le bírja vonni a bank a törlesztőt. 50-60 ezer Ft-os törlesztőkről beszélünk. Szerintem ez nagyon gáz. Oké, hogy az ember hitelt fizet de azért legyen már 2-3 hónapra pénze, hogy ha kirúgják vagy megszűnik a munkahely akkor se legyen gond.

30F


2019. máj. 2. 12:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Ugy hogy idióta


28/f

2019. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
Ha tartozol nem tehetsz félre, mert a kettő kiüti egymást. Jó, nem egészen, de ha van pénzed érdemes a tartozásaidat rendezni belőle, hogy hamarabb szabadulj, nem érdemes hitel mellé megtakarítást csinálni. Majd akkor ha nincs hitel.
2019. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

Nálam változó, hogy mennyi megtakarításom van, ha bejön egy nagyobb költség, akkor előfordul, hogy lenullázom a megtakarítási egyenlegemet, de nem igen esek kétségbe több okból sem.

Egyrészt a fizetésem bőven elbírja a lakáshitelemet, másrészt a bank volt olyan rendes és megkérdezte szerződéskötéskor, hogy a hónap hányadik napján szeretném ha levonnák csoportos beszedéssel a havi törlesztőt. Bruttó 2,5 perc alatt végig gondoltam logikusan, hogyha hónap 10.-ig kell megkapnom a fizetésemet, akkor 15-én több mint biztonsággal levonhatják.

Egyébként hangzatos, amit leírtál, de nem jelent semmit. Néha én is sírok hó végén (magamnak többnyire, nem másoknak, mert senkinek semmi köze hozzá), hogy elfogyott a pénzem. Ez a valóságban azt jelenti, hogy a folyószámlámon már csak párezer forint van és ugyan a megtakarításin van egy csomó, de az nem azért van, hogy azt is feléljem csak azért, mert elb***szkodtam a havi költségvetésem. :D

2019. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos buták az ilyen emberek
2019. máj. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

"ha nem utalja a cég időben a fizetést akkor nincs annyi a számláján, hogy le bírja vonni a bank a törlesztőt"

Ugyan biztosítással, de ilyet én is szoktam mondani.

Ettől függetlenül van már egyben majdnem egy évre elég tartalékom, csak nem a bankszámlámon tartom, illetve egy még nagyobb összeg, de az szintén nem csak úgy hentereg a számlámon. Azon mindig csak párezer forintot hagyok (a biztosítási díjon túl) ilyen Rossmannos gyors bevásárlásra, hasonlókra. Szóval én is szurkolok minden hónapban, hogy időben jöjjön a fizu és le tudják vonni rendben az összeget. Nincs ebben semmi.

2019. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

A bank csak úgy dobálja a kölcsönöket. Akinek van pénze minek is venne fel?

Mindenki vesz fel kölcsönt, mert a média átmosta az agyát. Azt hiszik ha megszűnik a cég vagy kirúgják úgyis elmegy máshova. Minimum a mekibe ott is 160 nettó a kezdő fizu

2019. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

"Ha tartozol nem tehetsz félre, mert a kettő kiüti egymást. Jó, nem egészen, de ha van pénzed érdemes a tartozásaidat rendezni belőle, hogy hamarabb szabadulj, nem érdemes hitel mellé megtakarítást csinálni. Majd akkor ha nincs hitel."


Ezzel nem értek egyet.

Ha tartozol, akkor még fontosabb, hogy folyamatosan félretegyél, pont amiatt, amit a kérdező mond.

Ha összejön egy nagyobb összeg, akkor meg elő vagy végtörleszted a tartozást.

Ha van egy 10 milliós hitelem és havi 50ezret pluszba félreteszek.


Opció 1) Évente 500ezret előtörlesztek, ezzel spórolok valamennyit a jövőbeli kamatokon

Opció 2) És nem törlesztek elő, nem spórolok, de a pénzből biztonságban vagyok, mert 1-2 hónapot lehetek betegen, munka nélkül.


De egybe mondjuk 2-3 milliót befizetni már lehet értelme.


És igen én is elég ostobának tartom akinek semmi félretett pénze nincs.

Nem hajlandó megspórolni havi 10ezer forintot, de ha elromlik a mosógépe, akkor hitelre megveszi az újat és valahogy mégis ki tud rá fizetni havi 10-et. Aztán lepörög a hitel és ugyanúgy minden pénze elfogy minden hónapban. A következő váratlan kiadásig, amikor megint hitelt vesz fel.

És bizony váratlan kiadások mindig jönnek.


Konkrétan egy rokonom eltörte a lábát, 6 hónapig nem tudott dolgozni. Előtte semmit nem rakott félre, utána amikor újra kapott fizetést fizetgette vissza azokat a hiteleit, amiket munkaadótól, providenttől, zálogháztól vett fel.

Ilyen bárkivel előfordulhat. És ha ez olyankor történik, amikor lakáshitele is van az embernek az még rosszabb.

2019. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

"A bank csak úgy dobálja a kölcsönöket."

Nem. A bankokat nagyon szigorú szabályok kötik itthon, hogy kinek adhatnak kölcsönt. Egyik sem akar egy esetleges MNB-büntetést kockáztatni.


"Akinek van pénze minek is venne fel?"

Mert hiába keresek millió felett, ha 1) a kocsi most kell, nem jövőre, 2) most alacsonyak a kamatok, és ha van egy jó vállalkozási ötletem, megvalósítom.

Abban igazatok van, hogy a túlzott eladósodás veszélyes. Viszont fafejűnek sem kell lenni, a kölcsön a maga helyén hasznos lehet.

2019. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűleg nem merés kérdése, hanem nem tudja másképpen megoldani. Finoman szólva szép nagy kihasználása megy az embereknek. Nem kapnak korrekt fizetést, csak reménykedhetnek, hogy ki tudnak fizetni egy albérletet, ami aztán rohadtul megdrágul, bármikor kitehetik. Majd megunja, és hitelre vesz egy lakást, de merészel nem csontgazdag lenni. Hogy téged ez miért zavar, azt nem tudom, de hidd el, nem olyan nagy elvezet. Ez a kispénzűek luxusa. Adrenalinlöket nekünk is kell. Én kerek elnézést.
2019. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

#8

"a kocsi most kell, nem jövőre"

Ez azért elég vicces érv. Olyan, lehet, hogy "kell" egy autó. De olyan nincs, hogy mindenáron drága autó kell. :)

Akkor inkább veszek olcsóbbat, és gyűjtögetek az álomautómra, mert az, hogy bejön a kocsim, az igenis ráér jövőre is.

2019. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!