Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha otp-s vagyok, vehetek fel...

Ha otp-s vagyok, vehetek fel más banknál lakáshitelt?

Figyelt kérdés
Ha igen, mik a feltételek, következmények?

2019. máj. 2. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Igen.

Mennyi a fizetésed, milyen hosszú a munkaviszonyod, hány éves vagy, mennyi hitelt szeretnél felvenni, mennyibe kerül a megvásárolni kívánt ingatlan és mindenekelőtt: MENNYI ÖNERŐD VAN mindehhez??

Ugyanis a bankok csak az ingatlan max 80 %-áig hiteleznek, ezért min. 20-30 % önerővel kell rendelkezned: egy 10 milliós lakáshoz legalább 2 millió, de inkább 3 kell.


Amúgy bankonként változnak a feltételek - de a min. 20 % önerő mindenhol kell.

2019. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
A feltételek azok hogy megfelelj a bank feltételeinek. A következmény az, hogy vissza kell fizesd a hitelt+kamatokat különben bevasalják rajtad.
2019. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Minden stimmel (tehát tudom, hogy megvan az önerő, az otp-s hitelt felvehetném), csak az otp-s lakáshitelek nagyon drágák. Példának okáért, ami nekem lenne megfelelő, az az otp-nál 120ezres törlesztő, a K&H-nál pedig 97ezres.

Tehát a kérdés csak arra vonatkozott, amit fel is tettem. Lehet-e más banknál felvenni a hitelt, jelen esetben a K&H-nál. Nincs ott bankszámla, se semmi. Erre lettem volna kíváncsi, hogy ha lehet, akkor hogyan. Tehát kell-e nyitni oda valamiféle bankszámlát attól függetlenül, hogy a jövedelem továbbra is az OTP-s számlára folyosítják. Sajnos sehol nem találtam erről normális információt, pedig utánanéztem jó pár helyen.

2019. máj. 2. 21:02
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

1-es vagyok, kössz a kioktatást.


A kérdésedre is válaszoltam, az volt az első mondatom:

"Ha otp-s vagyok, vehetek fel más banknál lakáshitelt?"

IGEN.


Na mindegy, azért még próbálok segíteni:

"Sajnos sehol nem találtam erről normális információt, pedig utánanéztem jó pár helyen."


A legtöbb bank honlapján lehet VISSZAHÍVÁST KÉRNI és ők egész pontosan meg fogják válaszolni a kérdéseidet.

Így van ez a K&H-nál is:

[link]


"Kérjen visszahívást online"

2019. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Kérdezni is tudni kell, mindketten megadtuk a választ.
2019. máj. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Ja, azt én sem értem, hogy az ostoba kérdezők miért ilyen önérzetesek.
2019. máj. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, ráadásul as következőt írja:


"Tehát kell-e nyitni oda valamiféle bankszámlát attól függetlenül, hogy a jövedelem továbbra is az OTP-s számlára folyosítják. Sajnos sehol nem találtam erről normális információt, pedig utánanéztem jó pár helyen."


Nos, a legtöbb bank honlapjá igen feltűnően virít, hogy KÉRJEN VISSZAHÍVÁST!

Egyszerűen csak kér egy visszahívást és máris elmondja egy adott bank, hogy náluk hogy megy.


Na, most hasamra ütöttem és beírtam egy bankot, "Raffeisen lakáshitel feltételei"


Rögtön az első oldalon már ott is a válasz a kérdező kérdésére - szóval nem olyan bonyolult megtalálni:-)


[link]

2019. máj. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!