Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a lényege a hitelkartyanak?

Mi a lényege a hitelkartyanak?

Figyelt kérdés

OTP Bónus hitelkartyarol lenne szó.

Nem nagyon értem hogyan működik.


Megkapom a kártyát, azon van pl egy 200 ezres hitelkeret. Ha szükségem van 200 ezerre akkor az bármikor ott van nekem?.

Azt tudom, hogy az időben vissza kell fizetnem hogy ne kamatozzon. Mi történik olyankor, ha csak részletekben tudom visszafizetni ezt a 200 ezret?

Ha visszafizettem egy adott osszeget, akkor nullázodik, és masnaptol újra költhetnek róla?

Mi történik olyankor, ha 2-3 hónapig nincs szükségem a kartyara?


2019. máj. 3. 15:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azért lenne szükségem hitelkártyara, mert vannak alkalmak amikor nem igazan jövök ki a pénzembol. Ez főként ho végén szokott lenni, és néha igencsak jól jönne még pár ezer, hogy azon a pár napon fizetésig ne haljak ehen. :)
2019. máj. 3. 15:50
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
A hitelkártya olyan mint a bankkártya, pontosan ugyan azt tudod vele csinálni. Egyetlen lényegi különbség, hogy nem folyószámla van mögötte, hanem egy hitelkeret. Tehát nem a sajat pénzed költöd, hanem a bankét. Minden hónapban van egy fordulónap, addig tudod kamatmentesen visszafizetni a hitelt. Ez persze nem kötelező, de akkor elkezd kamatozni, nem is kicsit.
2019. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Carragher_x ***** válasza:
49%
Aranyszabály: akinek szüksége van hitelkártyára, annak iszonyú kártékony kiváltania, akinek meg nincs rá szüksége, az meg mi a fenének váltaná ki? :)
2019. máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Én pl azért váltottam ki, áert fixen 1, sok helyen 4% jóváírást kapok minden vásárlásért. Ezzek összejön évi 70-80 ezer plusz, a kártya díja meg ötezer. Szóval nekm simán megéri. Kamatot még sosem fizettem egy fillért sem.
2019. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%
Ha ennyire nem ertesz hozza mond le
2019. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Azért lenne szükségem hitelkártyara, mert vannak alkalmak amikor nem igazan jövök ki a pénzembol. Ez főként ho végén szokott lenni, és néha igencsak jól jönne még pár ezer, hogy azon a pár napon fizetésig ne haljak ehen. :)"


Ha már most gondjaid vannak a hó végével, akkor garantálom, hogy hitelkártyával még több gondod lesz! Hiszen ha hó végén majd könnyebben költekezel, akkor következő hó végére még plusz pár ezer fog hiányozni, és persze a hitelkártya akkor is ott lesz. És akkor szépen felhalmozol egy csomó tartozást. Adósságspirálba talán nem kerülsz emiatt, de ha a hitelkártya tartozást nem fizeted vissza egy összegben határidőig, akkor elég magas kamata lesz - ha pedig egy csomó tartozást görgetsz magad előtt, akkor jó sok kamatot fogsz kifizetni a semmire.


Ennél egy fokkal jobb a folyószámlahitel, mert jobb a kamata, de igazából az sem arra van, hogy a hó végén könnyebben költs el még pár ezret. Pontosabban a banknak ez éri meg és szereti is ezzel reklámozni, de neked baromira nem éri meg.


A hitelkártya azoknak jó, akiknek bőven van pénzük, illetve nagyon sok mindent kártyával fizetnek (pl. készpénz felvételre semmilyen körülmények között nem éri meg a hitelkártya). Ilyen esetben kaphatnak %-os visszatérítést, ami több tízezer forint lehet évente. Nyilván a bank ezzel (is) csábít be a hitelkártya-használatra, reménykedve abban, hátha inkább kamatot fogsz fizetni nekik, de aki teljesen tudatosan használja, annak csurran-cseppen valamennyi.

2019. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem mindig van szükségem plusz pénzre. De volt egy 25 ezres plusz kiadásom és ilyen helyzetekre kellene.

De lehet a folyószámlahitel jobb lenne. Azt is max pár ezer forinttal tenném mínuszba. Tehát egy évben akad 2-3 hónap amikor nehezebb, egyébként elvagyok a penzembol.

Sajnos jelen helyzetben nem tudok félretenni sem, így pont elég a pénzem. És ha jön egy ilyen váratlan kiadás ezekre kellene.

2019. máj. 3. 18:11
 8/19 anonim ***** válasza:
39%
Akkor spoloj meg 25%ezret vagy vallaj masodallast, nagy ostobasagra készülsz
2019. máj. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mondom nem vagyok olyan helyzetben, hogy félre tudjak tenni......
2019. máj. 3. 18:26
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Tegyük fel a kérdést, miért ad a bank hitelkártyát?

A válasz: Azért, hogy neked jobb legyen

B válasz: Azért, mert pénzt keres rajta


Szerinted melyik?


Hallgass a fenti válaszokra, egy hitelkártyával nagyon rosszul is járhatsz, a legokosabb amit tehetsz, hogy távol tartod magad tőle.

2019. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!