Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség a betéti...

Mi a különbség a betéti kártya és a hitelkártya között?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az első esetben a saját pénzét költi az ember, a másodikban a bankét, de nem értem, hogy ez hogyan valósul meg. Ha hó elején megkapja az ember a fizetését, akkor abból vonják le a vásárlást/kp-levételt, nem? Tehát mégis csak a saját pénzét költi az ember. Vagy hogy kell ezt értelmezni?

2019. máj. 8. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A betéti kártyánál először beteszed a pénzed, majd azt elköltöd. Hitelkártyánál először költesz, majd beteszed a pénzed. A lényeg a fordított sorrend.
2019. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, de amíg pluszban van a számla, addig mindegy, hogy betéti vagy hitelkártya, nem?

Bocs, ha hülye kérdés, de én úgy értem, hogy ennek főleg hónap végén (ha elfogyott a pénz) van jelentősége.

2019. máj. 8. 16:17
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Biztos kapsz majd pontosabb választ, de én úgy tudom, hogy a hitelkártyáknál nem nagyon szeretik, ha plusz pénz van rajta. Tehát fordulónapkor csak annyit töltesz rá, amennyi az adósság, különben akár plusz díjat is felszámítanak. Nem arra érkezik a fizetésed, külön folyószámlát szokás tartani mellé. Legalábbis én így tudom.


Amire te gondolsz, azt folyószámla-hitelkeretnek hívják. Ilyen nekem is van, csak nem használom. Ha elfogyna a pénz a számlámról, akkor egy bizonyos keret erejéig ad hitelt a bank, tehát hitelkártya-szerűen működne a kártyám (de nem számít hitelkártyának így sem). (Én nem akartam, de kötelező eleme volt a más szempontból kedvező számlacsomagnak, amit választottam. Nyilván csapdának szánta a bank, busás kamatot kérne, ha mínuszba kerülne a számlám.)

2019. máj. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A betéti kártyához kapcsolódó bankszámlával (elvileg) nem tudsz lemenni mínuszba, így nem tudsz eladósodni.

A hitelkártyánál eleve úgy indulsz, hogy a bank kölcsön ad Neked (ekkor még nincs pénzed) mínuszba mész, amikor vásárolsz vele és a fizetéskor feltöltöd 0-ára. Ha elfelejted feltölteni, akkor busás kamatot számít a bank: évi 30-40 %-is akár.


Lényegében az egyikkel csak akkor tudsz vásárolni, ha van a kártyához tartozó számlán pénz (betéti kártya) a másikkal meg csak akkor tudsz vásárolni, ha nincs rajta pénz :D (hitelkártya) - csak később lesz pénzed.


Még valami különbséág van: külföldön sok helyen nem fogadják el a betéti kártyát autóbérléshez, csak a hitelkártyát.

2019. máj. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. :)
2019. máj. 8. 19:07
 6/6 anonim ***** válasza:

A kartyaszam is különbség :)


És a hitelkártya esetén plusz egy havi pénzed van költeni gyakorlatilag.

2019. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!