Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen eljárásban részesülök,...

Milyen eljárásban részesülök, ha talált bankkártyával fizetek?

Figyelt kérdés

Találtam egy bankkártyát, amit lejártnak véltem. Látni akartam egy hibaüzenetet a bank részéről lejárt bankkártyára vonatkozóan ezért használtam egy terminálnál a paypass funkciót. Kiderült hogy nem járt le, sikertesen lefutott a tranzakció, majd azt remélve, hogy a taulajdonos végre letiltotta, újra használtam, de akkor se tiltotta le és ez így folytatódott napokig. Végül letiltotta.

Holnap be kell mennem a rendőrkapitányságra. Mi a legrosszab ami történhet? Mire számítsak, valakinek van tapasztalata, esetleg ügyvéd?


2019. máj. 8. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a mesét ne add be nekik, mert elég átlátszó és gáz.
2019. máj. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Te vagy nagyon buta vagy, vagy nagyon buta vagy. Ha annyira becsületes lettél volna, akkor a lejárt kártyát is bevitted volna a bankba, nem pedig “kipróbáltad” volna, többször is. Inkább valld be, hogy visszaéltél vele, mert ha azt próbálod beadni, hogy “hát mindennap használtam, hátha letiltja a tulajdonosa” akkor még körbe is röhögnek. Egy ostoba tolvaj vagy, ennyi.
2019. máj. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

"majd azt remélve, hogy a taulajdonos végre letiltotta, újra használtam"

Mindjárt kiderül, hogy a tulajdonos a legfőbb hibás mert tökölt a letiltással, és te csak folyamatosan drukkoltál, hogy tiltsa már le, mint egy focimeccsen, és te amúgy olyan ártatlan vagy, mint a ma született bárány, és amúgy is te drukkoltál neki, te nem lehetsz tolvaj...

És a kapitányságon ne azzal a dumával indíts, hogy lejártnak vélted, mert elég rendesen rá van írva egy bankkártyára a lejárat napja. Meg az is rá van írva, hogy ha találsz egy ilyet, vidd vissza a bankba!

Ne számíts sok jóra és megértésre...

És máskor ne nyúkálj olyan dolgokhoz, ami nem a tied. Hagyd békén őket, ugyanígy bajod lesz belőle.

2019. máj. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

ez kérlek hivatalos nyelven szólva, információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás.

kárösszeg nem jelentős, 3 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható.

hangsúly a feltételes módon, valszeg közérdekű munka, esetleg pénzbírság lesz a vége.

2019. máj. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"..és ez így folytatódott napokig"

:D :D :D


Mint a székely viccben:

"- Hát bíró úr, én ettem az árokparton, éppen vágom a szalonnát a bicskával, mikor gyün a román, megbotlott és beléesett a bicskába! Aztán még nyolcszor! "

2019. máj. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Trollokból sosincs elég.

[link]

Több milló forintos kárra vonatkozik, amin viháncolsz.

Pénzbírság legvalószínűbb.

És igen, látni akartam egy erre vonatkozó hibaüzenetet. Nyilván fsz vagyok, és elrontottam, megfizetek a kivancsisagomert.

Kérdés, hogy mekkora összeggel. Érdemi kommenteket előre is köszönöm.

2019. máj. 9. 02:23
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

“(5) Az (1)-(4) bekezdés szerint büntetendő, aki hamis, hamisított vagy jogosulatlanul megszerzett elektronikus készpénz-helyettesítő fizetési eszköz felhasználásával vagy az ilyen eszközzel történő fizetés elfogadásával okoz kárt.”


Jól írták, hogy 3 évig terjedő, ahogyan az első bekezdésben is áll. Mivel megkárosítottad a tulajdonost, ha 10 ezer forinttal, akkoris érvényes, mivel visszaéltél az ő adataival. És senki, senki nem fogja neked elhinni ezt a hülye dumát, hogy jaj csak kíváncsi voltam. Ugyanazt írja ki a terminál ilyenkor mint amikor nincs rajta pénz, vagyis hogy sikertelen tranzakció. De ennek simán utána tudtál volna nézni, ha annyira érdekelt volna a dolog. De azért kíváncsi lennék, hogy hány napig “próbálgattad” és mennyi pénzt loptál így el.

2019. máj. 9. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyre unalmasabbak a kamukérdések is...
2019. máj. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiváncsi voltál, de mi lett végül azzal a kartonnyi csokival amit megvettél?
2019. máj. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat jo nagy anuszodclesz par ev mulva
2019. máj. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!