Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri nekünk majd felvenni a...

Megéri nekünk majd felvenni a CSOK-ot épitkezésre?

Figyelt kérdés
Egy gyerekünk van , a második már a pocakban. Nem szeretnénk több babát, ha jól tudom így 2,6 millio Ft-ra vagyunk jogosultak valamint 10 millio kedvezmenyes hitelre. Telkünk megvan. Önerőnk semmi. Könnyűszerkezetes házat szeretnénk építeni kb .Nagyon max 100m2 -est. A családban szerencsére van több szakamber aki munkadíj nélkűl anyag áron fel építené nekünk. Megéri így nekünk? A 10 millio 3% - os THM -es 25 évig fix kamatos hitelnek amit adnak kb. Mennyi lenne a havi törlesztője. Hol érdemes leginkább intèzni a CSOK-ot bankba vagy takarékszövetkezetnél?

2019. máj. 14. 07:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Lemaaradt egy ?-jek a .helyett
2019. máj. 14. 07:12
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevésnek tűnik az összeg, ennyiből 10 éve nem mertem beleugrani egy 85m2 be. Pedig én is ügyes vagyok.
2019. máj. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Megéri nekünk majd felvenni a CSOK-ot épitkezésre?

...

Önerőnk semmi."


Így SEMMIKÉPPEN SEM!!


Találtam Neked egy oldalt, ahol nagyon pontosan leírják a jelenlegi állást - amire valószínűleg most még nincs rálátásod. Olvasd el az egész cikket, de különösen kiemelem ezt a részt, ami miatt a tervetek eleve kivitelezhetetlen:


"Aki CSOK-kal szeretne építkezni, fontos, hogy tudatában legyen, hogy utófinanszírozást tesz lehetővé ez, tehát a kivitelezővel való szerződésnél mindenképpen szemelőtt kell tartani, hogy a bank utólag, a munkák számlával igazolt elvégzése után folyósít."


És a teljes cikk:

[link]

2019. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ahj :( pedig mennyire nagy vágyunk lenne ez. Mint gondolom minden embernek.
2019. máj. 14. 08:58
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt jól hallottam , hogy használt házra is jár ez a kedvezményes hitel ? Két gyereknél .
2019. máj. 14. 09:00
 6/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
69%

IGEN!

Fogy a Nemzet, szaporodni kell.

Bízz Víctor atyádban. Senkit nem hagy az út szélén.

2019. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja a szakiktól kell számla minden szögről, azt okosba, hogy akarjátok megoldani? Amúgy ha nincs egy vasatok se, építkezni se kéne, nem?!
2019. máj. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Önerő nélkül felejtős, lehetetlen. Minimum az alapot nektek kell finanszírozni, de lehet már többet kérnek a bankok. Olyan vállalkozót nem találsz, aki előfinanszírozza neked. Régen az Unicredit utalt előre, most nem tudom, érdeklődd meg. Ugyanakkor kalákában már nem lehet építkezni, mindenről számla kell és amikor beviszed a bankba a számlát, akkor kimennek ellenőrizni (legalábbis OTP), hogy az építőanyag ott van-e valójában. Barátnőm kb.2-3 éve építkezik, igaz hitelt nem akarnak csak a 10 millió CSOK-ot. Ugye saját pénzből elkezdték, majd nem is tudom, olyan 20-30% készültségi szintnél kimenet az ÉB és 32 millióra becsülte a már majd elkészült ingatlant és ez alapján 16 millió Ft-ról kell számlát bevigyenek a bankba, hogy kiztalják a CSOK-ot. Tehát kB. 50% önerő. Hitellel együtt persze kevesebb önerő is elég, de min. 5-10 millió Ft önerővel kell számolj, attól függően, hogy mennyibe jön ki a ház. Ma egy 90 nm-es könnyűszerkezetes ház kB. 30 millió. Ennek a 20%-a 6 millió Ft. Ez nélkül el se kezdjétek.

Gondold át: 30 millió a kulcsrakész ház. Belefektetsz 6 milliót. Még mindig kell 24 millió. CSOK 2,6 millió (ezt kapjátok meg utoljára, vagyis a vállalkozó), még mindig marad 21,4 millió. 10 millió kamattámogatott hitel, marad 11,4 millió. Azt honnan? Piaci kamatú hitel belefér még a jövedelembe? Ehhez kell legalább 500-600 ezres jövedelem, akár kettőtök révén, meg még ott van a rezsi, 2 gyerek, megélhetés. 500 ezer Ft jövedelem alatt 40% lehet hitellel terhelt, az új szabályozás szerint. Ha még ki is hoznák baráti áron 25 millióból és akkor tényleg baráti, akkor is kevés a pénzetek. Mert ugye a CSOK feltételeinek is meg kell felelnie az ingatlannak, nem elég, hogy csak összedobom mint a szocializmusban.

2019. máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A 10 millió havi törlesztője kB. 50-60 ezer között lenne, de ez anyagárban sem elég egy 100 nm-es könnyűszerkezetes ház építésére. Én meg annyira nem adnék az ismerősömre, mert mindig az én házam lenne az utolsó, mert a pénzes melókat helyezné egyértelműen előre és tudjuk, hogy szakemberhiány van. Van aki egy kőművesre vár 1 évet.
2019. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Az ismerősök biztos , hogy minket helyeznek előtérbe mert az egyik az apósom a másik apukám és a férjem nagybáttya . Hát én nem gondoltam volna , hogy ilye drága egy ház építése. Nem luxus villát akarunk. Fogalmam sincs az én ismerőseim miért mondják h 10 millábol najdnem kulcsrakész házat kapok . Mondjuk nekem is gyanús de elég sokan mondták pedig mondjuk ott is ők saját kezüleg épitkeztek.
2019. máj. 14. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!